Eventy

20.09
2018

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #33

Aviva w Gdański Business Center, ul. Inflancka 4b

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty trzeci MeetUp w Warszawie!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Mikroserwisy bez kubernetesa – Czyli jak zostaliśmy Rancher’ami” – Marek Ruszczyk

  Historia z życia o tym, jak Marek razem z zespołem wszedł w świat kontenerów nie używając środowiska Kubernetes. Na prezentacji przedstawiony zostanie Rancher – narzędzie pozwalające zarządzać farmą kontenerów z dużo niższym progiem wejścia niż K8S oraz całkiem ładnym GUI ułatwiającym pracę całemu zespołowi.

  Marek Ruszczyk – nie wie kim jest i dokąd tuptamy. Na co dzień DevOps/Sre/Developer w Vente-Privee, wcześniej pracował w BlaBlaCar`rze. Lubi kontenery, automatyzację, nie widzi przyszłości bez środowisk Continuous Integration oraz Continuous Delivery. Programuje od 10 lat, chętnie wymądrza się na temat architektury zarówno aplikacji jak i infrastruktury.

 • 19:45 Prelekcja #2: „Z życia cyberprzestępcy, czyli jak trudno pozostać niezłapanym złodziejem” – Adam Haertle, ZaufanaTrzeciaStrona.pl

  Ukraść dane lub pieniądze jest w miarę łatwo. Dużo trudniej jest nie zostawić po sobie śladów. A najtrudniej jest zatrzeć swoją internetową przeszłość – OPSEC nie działa retroaktywnie…

  Adam Haertle – twórca i redaktor naczelny jednego z najpopularniejszych serwisów poświęconych bezpieczeństwu. Bezpiecznik z powołania i zamiłowania, zapalony prelegent i trener, bawiący i uczący słuchaczy w kraju i za granicą. Przez ostatnie kilkanaście lat odpowiadał za kwestie bezpieczeństwa informacji w UPC Polska. Dzisiaj skupia się na opisywaniu zagrożeń w świecie cyber i edukacji użytkowników.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂