Eventy

18.10
2018

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #34

Aviva w Gdański Business Center, ul. Inflancka 4b

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty czwarty MeetUp w Warszawie!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Migracja infrastruktury do chmury Microsoft Azure – o czym warto wiedzieć i pamiętać” – Michał Smereczyński

  Poznajcie niepełny przewodnik po najczęściej pojawiających się wyzwaniach w migracji infrastruktury do chmury Microsoft Azure. W trakcie prelekcji poruszymy przypadki związane głównie z wciąż nieśmiertelnym IaaS, ale nie zabraknie przykładów wyzwań administracyjnych, jakie stawia PaaS. Pomówimy o sieci, separacji zasobów, wydajności, skalowalności, przewidywalności, HA/DR oraz kilku dobrze znanych w branży normach.

  Michał to Microsoft Most Valuable Professional w kategorii Microsoft Azure. Konsultant, architekt i Cloud Solution Provider. Ewangelista otwartych rozwiązań i interoperacyjności.

 • 19:45 Prelekcja #2: „Mikroserwisy Spring Boot w środowisku rozproszonym Kubernetesa – Jak je monitorować, automatycznie skalować, udostępniać na zewnątrz, analizować rozproszone logi?” – Marcin Kasiński

  Czeka na Was luźne przekrojowe omówienie możliwego wdrożenia aplikacji Hello World Spring Boot na Kubernetesie. Poznacie jej skalowanie, monitorowanie za pomocą Prometheus i Grafana, składowanie i analizę logów w centralnym repozytorium za pomocą narzędzi Filebeat, Logstash ElasticSearch i Kibana. Usłyszycie też o analizie opóźnień w aplikacji i trochę o Kafce. Trochę teorii, trochę przykładów…

  Marcin Kasiński jest w IT już od 18 lat. Na co dzień zajmuje się integracją aplikacji i systemami rozproszonymi od strony developerskiej. Lubi wiedzieć jak to wszystko działa, więc infrastruktura i administracja nie są mu obce. Lubi kontenery, Kubernetesa, i generalnie rozproszone środowiska. Chętnie dyskutuje na temat IT celem ciągłego rozwoju.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Pobierz raport