fbpx

Eventy

21.02
2019

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #38

Aviva w Gdański Business Center, ul. Inflancka 4b

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty ósmy MeetUp w Warszawie!

  • 18:00 networking
  • 18:30 Prelekcja #1: “Udana realizacja wdrożenia DevOps w małym zespole: historia prawdziwa” – Jakub Paweł Głazik

Z tej prelekcji dowiecie się, jak udała się transformacja “DevOps” w małej firmie przy pomocy Kubernetesa i Cloud Native. Czy Kubernetes jest odpowiedzą na wszystkie problemy programistów? Czy wdrożenie Kubernetesa / Cloud Native bez pomocy sysadmina jest możliwe? Czy może to przynieść korzyści? Odpowiedzi na wszystkie te pytania przedstawimy pokazując, jak udało nam się wprowadzić technologię Cloud Native i Infrastructure as Code do niewielkiego zespołu programistów. Usłyszycie, w jaki sposób wpłynęło to na szybkość zespołu, jego dostępność i możliwości skalowania.

Jakub – od lat w Linuksie, system administrator, pasjonat Open Source. Z głową w “chmurze” od 5 lat pomaga programistom zrozumieć podejście Cloud Native, dzięki czemu są bardziej produktywni. Poprzednio w Zendesk Sell (dawniej Base), obecnie w Cosmose – działa na wszystkich infrastrukturach – od platform aplikacji, baz danych, poprzez zarządzane usługi w chmurze aż po bezpieczeństwo aplikacji.

  • 19:45 Prelekcja #2: “Nie pozwól, aby wirtualizacja stała się wektorem ataku” – Mariusz Rybusiński

    Wirtualizacja jest dziś już powszechna. Pojawia się też coraz więcej metod ataków na dane z wykorzystaniem wirtualizacji. Jak żyć? Jak się bronić? W ramach tej prezentacji pokażemy kilka takich ataków oraz jak się przed nimi chronić na przykładzie Hyper-V.

    Od ponad 15 lat w branży IT. Microsoft MVP for Cloud and Datacenter Management. Ostatnie kilka lat związany z firmą Microsoft, gdzie zajmował się zagadnieniami związanymi z chmurą prywatną oraz publiczną. Obecnie pracuje w polskim oddziale firmy Veeam, gdzie pełni funkcję architekta. Zajmuje się technologicznym wsparciem największych projektów zarządzania i zabezpieczania środowisk wirtualnych w Polsce i Europe Centralnej. Specjalizuje się w rozwiązaniach DataCenter.

  • 21:00 Networking i pizza!

    Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂