fbpx

Eventy

21.03
2019

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #39

Aviva w Gdański Business Center, ul. Inflancka 4b

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty dziewiąty MeetUp w Warszawie!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Ataki na klientów polskich banków” – Wiktor Szymański

  Jak infekowani są klienci polskich banków? Jakich mechanizmów używa malware bankowy do przeprowadzania ataków? Słyszeliście o fałszywych sklepach, przekrętach z fałszywymi stronami pośredników płatności, o malware DanaBot czy Nymaim? Podczas prezentacji usłyszycie o trendach i trickach jakie próbują stosować przestępcy w celu uzyskania dostępu do środków klientów polskich banków. Poruszone zostaną zarówno czysto techniczne zagadnienia związane z fałszywymi i złośliwymi aplikacjami mobilnymi jak również wpływem malware’u na działanie aplikacji webowej. Dowiecie się też jakie są socjotechniczne zagrania mające uwiarygodnić działanie przestępców.

  Wiktor Szymański – związany jest z branżą bezpieczeństwa od ponad pięciu lat. Posiada szerokie doświadczenie wyniesione z konsultingu oraz pracy w branży finansowej. Obecnie wykorzystuje swoje umiejętności techniczne i analityczne jako pracownik Departamentu Bezpieczeństwa Elektronicznego Alior Banku gdzie zajmuje się wykonywaniem testów penetracyjnych aplikacji, przeprowadzaniem symulowanych kampanii phishing’owych oraz projektowaniem mechanizmów bezpieczeństwa.

 • 19:45 Prelekcja #2: „Automatyzacja i orkiestracja świata Continuous Delivery” – Tomasz Oniśk

  Żyjemy w świecie “ciągłości”. Każdy przyzwyczaił się już, że ma Continuous Integration, Continuous Testing i zmierza w stronę Continuous Delivery/Deployment dla swoich aplikacji. Jak zapanować nad tym pędem? A może lepiej jeszcze bardziej przyspieszyć? O tym przed jakimi wyzwaniami stajemy, jak orkiestrować wszystkie narzędzia i automatyzować pipeline na przykładzie typowego toolset’u (Git, Jira, Jenkins, Selenium, ServiceNow, itp.) opowie Wam Tomsz Oniśk w swoim wystąpieniu. Dowiecie się też, jak przejść do architektury mikroserwisowej bez skomplikowania z poziomu zarządzania releasem. Zostanie przedstawione też praktyczne Case Study nad projektem automatyzacji releasów znanego producencta gier.

  Tomasz Oniśk – zaczynał jako Junior SysAdmin w czasach, kiedy pierwszy raz pojawiło się pojęcie “DevOps”. Jest inżynierem przedsprzedaży w SimplicITy, gdzie na co dzień odpowiada za poszukiwanie oraz ewaluowanie nowych rozwiązań na rynku i dobór najlepszych narzędzi DevOps’owych dla swoich klientów.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

codilime-logo

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂