fbpx

Eventy

25.04
2019

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #40

Aviva w Gdański Business Center, ul. Inflancka 4b

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty MeetUp w Warszawie!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Testowanie wydajności i obciążenia – wykrywanie niewydajnych elementów i ograniczeń systemu” – Artur Klajnerok

  Nasi klienci i użytkownicy oczekują natychmiastowego i niezawodnego doświadczenia, dlatego nasze systemy muszą skalować się odpowiednio do rosnącego wykorzystania i ruchu. Niezawodność to jedyna funkcjonalność, z której korzysta każdy klient. Czy wiesz, jak twój system będzie się zachowywał pod dużym obciążeniem? Czy potrafisz zidentyfikować niewydajne elementy systemu? W trakcie prezentacji Artur przedstawi narzędzia i techniki, które pomogą lepiej zrozumieć wydajność systemu i ograniczenia architektury. Podzieli się także kilkoma przypadkami i przykładami na podstawie swoich doświadczeń w Auth0, gdzie uwierzytelnia i zabezpiecza ponad 2,5 miliarda logowań miesięcznie.

  Artur Klajnerok – Inżynier oprogramowania i systemu z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży technologicznej, głównie w budowaniu systemów o znacznej skali. Obecnie rozwija i ulepsza to jak klienci mogą zarządzać swoimi usługami w Auth0. Wcześniej pomagał budować, rozwijać i skalować Fandom / Wikia z 20 do 200 milionów użytkowników miesięcznie.

 • 19:45 Prelekcja #2: „AI i cyber, czyli dlaczego Twój odkurzacz (jeszcze) nie chce Cię zabić…” – Kamil Frankowicz

  Kamil to fan nowych metod powodowania awarii programów. Na co dzień broni bezpieczeństwa polskiego Internetu, pracując jako Security Engineer w CERT Polska / NASK. Do jego specjalności należy psucie – często nieintencjonalne. W czasie wolnym lata dronem, fotografuje i nieregularnie opisuje swoje znaleziska na blogu związanym z bughuntingiem (https://frankowicz.me).

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

codilime-logo

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂