fbpx

Eventy

16.05
2019

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #41

Aviva w Gdański Business Center, ul. Inflancka 4b

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty pierwszy MeetUp w Warszawie!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Jak skutecznie przeprowadzać symulowany phishing w organizacji?” – Mateusz Nalewajski

  Jak praktyka pokazuje, pracownicy zwykle lubią klikać w linki w mailach i otwierać podejrzane załączniki. Czy można zmienić ich nawyki? Tak, wystarczy trochę podnieść im ciśnienie! Symulowane kampanie phishingowe są doskonałym ćwiczeniem na sprawdzenie, jak pracownicy (oraz organizacja) radzą sobie z niebezpiecznymi mailami. Podczas prezentacji omówione zostaną techniczne mechanizmy niezbędne do skutecznego przeprowadzenia symulowanej kampanii phishingowej. Prezentacja będzie połączona z demo narzędzia open-source, przygotowanego przez Mateusza, do automatyzacji tego procesu (https://github.com/m1nl/pompa-docker).

  Mateusz Nalewajski – 3 lata w konsultingu i 3 lata pracy w banku dało mu szerokie spojrzenie na tematykę bezpieczeństwa IT. Oprócz zainteresowań związanych z bezpieczeństwem, pasjonat Linuxa, programowania oraz szeroko pojętej automatyzacji. Obecnie, jako pracownik Departamentu Bezpieczeństwa Elektronicznego Alior Banku, odpowiada za obszar rozwoju architektury oraz mechanizmów bezpieczeństwa IT dla obecnych i nowych systemów banku.

 • 19:45 Prelekcja #2: „8 warstw bałaganu” – Michał Maciejewski, Patrick Zawadzki

  W trakcie drugiej prelekcji Michał i Patrick opowiedzą, jak zoptymalizować rozproszoną infrastrukturę, utrzymywaną u różnych dostawców. Omówią, jak im się udało zastąpić 5 różnych systemów ERP jednym centralnym i przedstawią studium przypadku wdrożenia chmury prywatnej w firmie produkcyjnej, operującej na kilku kontynentach.

  Michał Maciejewski to IT Infrastructure Administrator for Europe, Arcade Beauty. IT geek, tech-savvy, administrator IT. W środowisku od 15 lat. Amator prostych rozwiązań i wdrażania standaryzacji. Miłośnik Nintendo i komputerów Amiga.
  Patrick Zawadzki – CIO for Europe, Arcade Beauty, Francuz polskiego pochodzenia. Od 12 lat w branży IT. Zaczynał jako administrator IT w polskim oddziale firmy Arcade Beauty (branża kosmetyczna), gdzie wdrożył m.in. Google Suite. Obecnie jako CIO Europe dla Arcade Beauty ma za sobą udaną migrację kilku serwerów w jedno Data Center, co usprawniło administrację środowiska informatycznego w 6 oddziałach firmy w Polsce i Francji. Pasjonat nowych technologii; wierzy, że efektywna komunikacja między użytkownikami/zespołami jest podstawą sukcesu projektów.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

codilime-logo

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂