fbpx

Eventy

24.10
2019

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #44

Aviva w Gdański Business Center, ul. Inflancka 4b

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty czwarty MeetUp w Warszawie!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: “Migracja z architektury tradycyjnej do hiperkonwergentnej w Eveline Cosmetics`` - Rafał Gęślicki

  Największa polska firma kosmetyczna, borykająca się z problemami związanymi ze stabilnością oraz wydajnością kluczowych systemów IT zwróciła się do Rafała o pomoc w ich rozwiązaniu. Jedną z adresujących ten problem inicjatyw była wymiana infrastruktury techniczno-systemowej i migracja z modelu tradycyjnego na rozwiązanie oparte na hiperkonwergencji. W czasie prelekcji usłyszycie o przyczynach, ryzykach, kosztach oraz osiągniętych korzyściach, a także zapoznacie się z całym procesem migracji.

  Rafał Gęślicki - Z powołania jest Project Managerem oraz CIO. Jego zawodową misją jest zwiększanie efektywności organizacji dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych, telekomunikacyjnych oraz zarządczych. Najważniejsze wartości jakimi Rafał kieruje się w swojej pracy zawodowej to: (1) koncentracja na potrzebach biznesu, (2) dostarczanie na czas, (3) jakość bez kompromisów oraz (4) współpraca i komunikacja. Przez swoich partnerów biznesowych chce być postrzegany przede wszystkim jako osoba wiarygodna. A wiarygodność to wypadkowa dwóch cech - solidności (dlatego zawsze dotrzymuje słowa) oraz kompetencji (dlatego tak bardzo dba o poszerzanie swojej wiedzy zarówno praktycznej, jak i teoretycznej).

 • 19:45 Prelekcja#2: “DevOps best practices in AWS cloud (Big Data area).“ - Kamil Szkoda, Adam Kurowski

  Podczas prezentacji zostanie omówione 5 zagadnień: Bezpieczeństwo, Optymalizacja Kosztów, Monitoring, Automatyzacja, Przyszłość. Kamil Szkoda i Adam Kurowski zwrócą większą uwagę na ``Infrastructure as a Code`` oraz bezpieczeństwo. Zostanie zgłębiony temat rozproszonego przetwarzania danych na przykładzie EMR. Panowie podzielą się też swoimi błędami. Pokażą kierunki w jakie warto inwestować w obszarze Big Data. Pokażą własne rozwiązania, moduły i usprawnienia a to wszystko w ramach chmury AWS.

  Kamil Szkoda - DevOps Team Leader/Tech Leader in StepStone Services. Ponad 12 lat doświadczenia w IT. Pasjonat technologii Big Data i Cloud. Po 8 latach specjalizowania się w bazach danych Oracle postawił na bazy NoSql i rozproszone systemy przetwarzania danych. Ostatnie 3 lata poświęcił się roli DevOps w chmurze AWS i w tym też kierunku dalej się rozwija. Wspiera 5 osobowy zespół DevOps w dążeniu do bycia najlepszym zespołem Big Data w Polsce.

  Adam Kurowski – Senior DevOps w Stepstone Services. Ponad 15 lat w IT, od zarządzania prostą infrastrukturą i helpdeskiem, poprzez administrację siecią i serwerownią maszyn wirtualnych, aż po chmury AWS. Ostatnie dwa lata jako DevOps w chmurze AWS. Poza wspieraniem developerów (i mitygowaniu ich zapędów 😊), dba o rozwój pozostałych DevOpsów w zespole i próbuje przemycać swoje pomysły do innych oddziałów firmy.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂