Eventy

23.01
2020

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #47

Aviva w Gdański Business Center, ul. Inflancka 4b

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty siódmy MeetUp w Warszawie!

  • 18:15 Networking!
  • 18:45 Prelekcja #1: „Operatory Kubernetes, czyli tworzymy natywną aplikację pod Kubernetesa” – Adam Otto

    Platforma Kubernetes do orkiestracji kontenerów jest już standardem od dłuższego czasu, ale by w pełni wykorzystać jej potencjał, należy zacząć budować wokół niej natywne aplikacje k8s - operatory. Operatory wraz z CRD to świetny sposób na rozszerzenie funkcjonalności platformy Kubernetes i dostosowanie jej do naszych potrzeb. W czasie prelekcji Uczestnicy dowiedzą się czym są operatory i CRD. Adam przedstawi także kilka przykładów ich produkcyjnego wykorzystania, a na zakończenie pokaże krótkie demo, jak zbudować własny operator.

    Adam jest inżynierem Cloud Native w firmie Container Solutions. Przed dołączeniem do CS pracował jako inżynier HPC (high performance computing) w CERNie. Ma także doświadczenie jako inżynier systemowy w branży finansowej, gdzie odpowiedzialny był za utrzymanie środowiska chmurowego: administrację, rozwój, optymalizację wydajności oraz rozwiązywanie problemów dnia codziennego. Obecnie w Container Solutions pomaga klientom z konteneryzacją, budowaniem systemów i rozwiązań w chmurze, procesów CI/CD. W wolnym czasie lubi piesze wycieczki, jazdę na rowerze i pływanie.

  • 20:00 Prelekcja#2: „Technologie bezpośredniego chłodzenia gorącą cieczą - ewolucja i dostępne rozwiązania.” – Maciej Szadkowski

    Techniki chłodzenia bezpośredniego cieczą są znane od lat 60. ubiegłego wieku, jednak w ostatnich latach mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją w świecie rozwiązań DLC (direct liquid lub direct chip cooling) oraz ILC (immersion cooling - chłodzenie cieczą w zanurzeniu). Układy tego typu pozwalają na transfer ciepła z serwerowni za pomocą płynu, zmniejszając lub eliminując zapotrzebowanie na klimatyzację precyzyjną. Nowe 200-300-400 watowe procesory i GPU, zmiany klimatu, wymogi formalne oraz trendy związane z ekologią, a wreszcie znaczne oszczędności energii powodują, że coraz więcej operatorów sięga po tego typu rozwiązania. Na tym spotkaniu omówimy uwarunkowania prawne, standardy branżowe, dostępne systemy chłodzenia bezpośredniego cieczą. Uczestnicy będą mieli też możliwość ujrzenia ich działania na żywo w działaniu.

    Maciej Szadkowski, CTO w firmie DCX - jedynej polskiej firmie produkującej układy chłodzenia bezpośredniego cieczą. Od 19 lat w sektorze IT (Compaq / HP). Projektant systemów bezpośredniego chłodzenia cieczą, zarówno zanurzeniowych (ILC), jak i kontaktowych (DLC). Wdrożył jeden z najbardziej wydajnych energetycznie klaster komputerowy w Polsce - klaster „Orzeł” w PCSS. Propagator i ewangelizator technologii bezpośredniego w centrach danych i klastrach obliczeniowych. W DCX koncentruje się na działaniach B+R i rozwoju rynku.

  • 21:00 Networking i pizza!

    Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Pobierz raport