Eventy

27.02
2020

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #48

Aviva w Gdański Business Center, ul. Inflancka 4b

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty-ósmy MeetUp w Warszawie!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Traefik as an open-source edge router for a micro services architecture“ - Jakub Hajek

  W prezentacji Jakub przedstawi, jak na co dzień korzysta z Traefika. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć wdrożenie wielowarstwowego stosu aplikacji, a w tym frontend i backend oraz udostępnienie usług użytkownikom za pośrednictwem Traefik 2.x. Prelegent przejdzie również do kluczowych funkcji, które zostały zaimplementowane w wersji 2.x, takich jak: usługi TCP, dublowanie i canary deployments.

  Jakub Hajek jest konsultantem technicznym i właścicielem Cometari, agencji rozwiązań świadczącej usługi programistyczne dla firm zajmujących się technologiami turystycznymi. Ściśle współpracuje ze swoimi klientami i doradza w kwestiach związanych z rozwiązaniami Docker i organizacją klastrów. Tworzy w pełni rozwinięte rozwiązania do zbierania i wizualizacji dużej liczby dzienników aplikacji na fantazyjnym pulpicie nawigacyjnym opartym na elastycznym stosie.

 • 19:45 Prelekcja#2: „Jak konfigurować Kubernetesa gitem? ArgoCD“ - Marcin Jasion

  Jest wiele podejść do wdrażania aplikacji w Kubernetesie, jak i do zarządzania samym klastrem. Dzięki wykorzystaniu repozytorium gita, podejście GitOps, pozwala połączyć obie te funkcje oraz przejść z imperatywnego do deklaratywnego konfigurowania stanu klastra. Na prezentacji Marcin pokaże, jak w praktyce działa GitOps, wykorzystując ArgoCD.

  Marcin Jasion - Senior Site Relability Engineer w Codility. W przeszłości full stack developer. Wielbiciel chmury i podejścia “try and destroy”. Praktykant podejścia fail fast, alergicznie uczulony na zdanie: “musimy dodać kolejne narzędzie, skoro nie możemy tego obecnie zaimplementować”.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂