Eventy

24.11
2022

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #49

Meta Przestrzeń, ul. Koszykowa 61

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty dziewiąty MeetUp w Warszawie!

 • 18:00 Networking

  UWAGA: Wchodzą tylko osoby z listy - dlatego nawet jeśli nie jesteście w 100% pewni, że będziecie - dołączcie do wydarzenia!

 • 18:15 Prelekcja #1: „Zmigrować RODO do chmury - czyli na czym polega ryzyko korzystania z rozwiązań chmurowych w aspekcie ochrony danych osobowych?” - Patryk Kuchta

  Rozwiązania chmurowe zyskują na popularności zarówno ze względu na komfort ich użycia, ale przede wszystkim optymalizację kosztów utrzymania własnej infrastruktury. Podobny trend dostrzec można w narzędziach służących do zapewnienia bezpieczeństwa IT - AEP, ATP czy WAF, przy podobnych wdrożeniach organizacje coraz częściej decydują się na chmurę, która pozwala na zastosowanie m.in. analizy w oparciu o AI, co pozwala na skuteczniejsze działanie systemu. Choć inwestujemy w tego typu rozwiązania, żeby zwiększyć poziom cyberbezpieczeństwa w organizacji, to paradoksalnie, podobne wdrożenia mogą narażać nas na ryzyka wynikające z przetwarzania danych w publicznej chmurze obliczeniowej. W wystąpieniu Patryka omówiona zostanie problematyka transferów danych w związku z przetwarzaniem danych w chmurze, źródła ryzyka oraz przykłady ich mitygacji.

  Patryk Kuchta - Group Data Protection Manager w Medicover zajmujący się zawodowo ochroną danych osobowych i bezpieczeństwem informacji w szczególności w obszarze ochrony zdrowia. Ukończył z wyróżnieniem studia o kierunku Bezpieczeństwo Narodowe na Akademii Obrony Narodowej ze specjalizacją Bezpieczeństwo Informacyjne. Prowadzący szkolenia z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych i prywatności.

 • 19:30 Prelekcja #2: „Terraform do śmietnika? IaC w chmurze z wykorzystaniem operatorów K8s” - Piotr Kalinowski

  Czy w 2022 jest sens uczyć się Terraforma? Czy Terraform w ogóle ma przyszłość? Czy raczej zarządzanie infrastrukturą powinno odbywać się przy pomocy operatorów Kubernetesowych? Czym w ogóle jest wzorzec operatora? Jak przy ich pomocy budować i wdrażać infrastrukturę chmurową w modelu IaC? Na te i inne pytania Piotr postara się odpowiedzieć podczas swojej prelekcji.

  Piotr Kalinowski - Senior Cloud Architect i consultant w firmie Chmurowisko. W IT od ponad 10 lat. Na co dzień pomaga klientom w bezbolesnej adopcji chmury publicznej w organizacji. Specjalizuje się w tematach dookoła Kubernetesa oraz przetwarzania danych w chmurze. Swoje doświadczenie zbierał m.in. w branży e-commerce, produkcyjnej, paliwowej czy finansowej. Prywatnie mąż i ojciec 3 dzieci.

 • 20:30 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Pobierz raport