Eventy

19.03
2020

SysOps/DevOps Polska Online MeetUp #1

ONLINE: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pierwszy MeetUp online!

 • 18:20 Czekamy na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 18:30 Prelekcja #1: „Redukcja emisji gazów cieplarnianych – jeden kontener na raz” – Szymon Maciejewski

  Nie od dzisiaj wiadomo, że długie deploymenty przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych. W swojej prezentacji Szymon podzieli się doświadczeniem z Accenture i przedstawi Wam sposób, w jaki udało się skrócić czas wdrażania aplikacji core bankingowej kilkadziesiąt razy za pomocą migracji lift and shift. Opowie także o problemach i wyzwaniach, na które natrafili w związku z wdrażaniem gigabajtowych kontenerów oraz podejmie temat utrzymania Infrastructure as a Code dla ogromnego kombajnu.

  Szymon Maciejewski - konsultant DevOps oraz Cloud w Accenture. 20-latek z dwuletnim doświadczeniem (nadgodziny) jako DevOps w LINK4 oraz DXC Technology. Obecnie jest członkiem zespołu PaaS w projekcie transformacji jednego z europejskich banków. Poza pracą walczy o inżyniera na PJATK. Uczy się Javy, stara się szerzyć devopsowy mindset oraz udziela się jako wolontariusz podczas konferencji takich jak AzureDay.

 • 19:30 Prelekcja#2: „How to store and process logs in cloud” – Rafał Skrzypek, Radosław Wesołowski

  Rafał i Radosław opowiedzą Wam o sposobach przetwarzania logów i zdarzeń na dużą skalę oraz o różnicach pomiędzy logami a metrykami. Przedstawią także ewolucję sposobu zbierania danych i zaprezentują problemy oraz różne podejścia do przetwarzania logów w środowiskach chmurowych, w tym w Kubernetesie. Prezentacja będzie przedstawiona z punktu widzenia developera oraz devopsa.

  Rafał Skrzypek - projektował i zarządzał największymi polskimi serwisami takimi jak Wykop, OLX. Jest współtwórcą firmy Grey Wizard, która dziennie przetwarza miliony zapytań HTTP. Obecnie Rafał tworzy firmę doradczą Optimatiq, w której zajmuje się planowaniem i wdrażaniem rozwiązań Cloud-native, Kubernetes, etc.
  Radosław Wesołowski jest twórcą takich firm jak Dobrymechanik, Grey Wizard (CTO/CEO), Coinpaprika, Optimatiq. Miłośnik dobrego kodu i zaawansowanych rozwiązań informatycznych w obszarze cyberbezpieczeństwa.”.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂