Eventy

08.12
2022

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #50

BrainEmbassy, ul. Młynarska 8/12

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pięćdziesiąty MeetUp w Warszawie!

 • 18:00 Networking

  UWAGA: Wchodzą tylko osoby z listy - dlatego nawet jeśli nie jesteście w 100% pewni, że będziecie - dołączcie do wydarzenia!

 • 18:15 Prelekcja #1: „Zaprojektuj CI/CD w skali całej Organizacji!” - Paweł Piwosz

  CI/CD jest proste, prawda? My jednak zrobimy krok wstecz i popatrzymy na CI/CD nie tylko jako techniczny sposób dostarczenia kodu, ale jako cały proces na poziomie Organizacji. Popatrzymy na projektowanie całego procesu, który jest krwioobiegiem w ciele, jakim jest Organizacja. Sprawdzimy też, jak rozmawiać o CI/CD na rożnych poziomach w Organizacji i upewnić się, że CI/CD działa sprawnie i skutecznie.

  Paweł Piwosz - DevOps Institute Ambassador, AWS Community Builder i CD.Foundation Ambassador. DevOps, leader, mentor, trener. Jego głównym obszarem zainteresowania w DevOps jest CALMS jako framework. Stara się budować lepsze zrozumienie DevOps jako „siły napędowej” organizacji. Obecnie prowadzi w EPAM Cloud & DevOps Academy, gdzie kształtowane są przyszłe pokolenia inżynierów, którzy będą szerzyć dobre praktyki DevOps. Serverless, CI/CD i IaC są tym, czemu technicznie poświęca najwięcej uwagi.

 • 19:15 Lightning Talk

  Temat prezentacji poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 19:30 Prelekcja #2: “Jak zaczynając lepić bezpieczeństwo, nie wyjść na bałwana?” - Wojciech Ciemski

  Kiedy nasza organizacja zaczyna myśleć o cyberbezpieczeństwie pojawia się więcej problemów i ``wyzwań`` niż możliwości. Najczęstszą barierą jest po prostu budżet... Jak w takim razie możemy zadbać o bezpieczeństwo organizacji nie prosząc co chwilę o kolejny budżet? Jak przy okazji wyboru narzędzi nie wyjść na bałwana? 😋 Podczas tej prelekcji omówimy sobie przykładowe wyzwania stojące przed nami i sprawdzimy, jak możemy sobie z nimi poradzić darmowymi narzędziami.

  Wojciech Ciemski - entuzjasta bezpieczeństwa systemów oraz szeroko pojętego blue teamu. Autor bloga SecurityBezTabu.pl. Niezależny konsultant ds. bezpieczeństwa IT. Posiada bogate doświadczenie jako administrator utrzymania systemów, głównie Linux. Audytor wew. SZBI wg ISO27001. Wieloletni praktyk. Dzięki doświadczeniu we wsparciu użytkownika końcowego potrafi zrozumieć jego potrzeby i czyhające na niego niebezpieczeństwa w świecie IT. Nieustannie podnosi kwalifikacje. Obecnie ugruntowuje swoją wiedzę na WWSI. Członek ISSA Polska.

 • 20:30 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Pobierz raport