Eventy

13.04
2023

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #54

WeWork Mennica Legacy, ul. Prosta 20

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pięćdziesiąty czwarty MeetUp w Warszawie!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Azure DevOps as a code” - Adam Chołys

  Azure DevOps jest zyskującym na popularności serwisem do CI/CD, jednak jego dostosowanie do naszych potrzeb potrafi przysporzyć problemów, zwłaszcza w dużych organizacjach. Podczas swojej prelekcji Adam zaprezentuje sposób na opisanie i wdrożenie konfiguracji tego serwisu przy użyciu Terraforma (czasem wspomagając się Pythonem i REST API). W trakcie sesji demo zobaczycie, jak proste i powtarzalne staje się tworzenie projektów, repozytoriów, pipelinów i wiele więcej.

  Adam Chołys - Deputy Head of DevOps Tech Family, Senior DevOps. Specjalizuje się w tworzeniu wielkoskalowej architektury rozwiązań chmurowych dla biznesu, szczególnie z wykorzystaniem narzędzi Microsoft Azure. Zarządzał projektami chmurowymi end-to-end dla globalnych firm technologicznych, dbając przy tym o dobór odpowiednich systemów bezpieczeństwa i monitoringu dla tworzonych rozwiązań. Ma na swoim koncie zarówno wdrożenia cloud-native, jak też migracje dużych, monolitycznych aplikacji do chmury.

 • 19:20 Lightning Talk - Mariusz Rybusiński
 • 19:40 Prelekcja #2: „DevOps War Stories - Performance Edition” - Maciej Misztal

  Zapraszamy na opowieści z pola bitwy, z perspektywy małego zespołu z impact'em na cały projekt. Maciej przedstawi Wam zbiór historii ze środowiska Allegro Pay ze szczególnym uwzględnieniem performance'u.

  Maciej Misztal - Cloud Architect w Allegro Pay. Absolwent wydziału MEiL, programuje od ok. 5-tego roku życia. 100% samouk. Najczęściej można go spotkać na styku developmentu i zagadnień związanych z DevOps, t.j. infrastruktura, automatyzacja buildów i release’ów, integracja z platformą hostującą. Jest wielkim zwolennikiem podejścia ``infrastructure as code``, a także wielkim fanem konteneryzacji. Od 2020 jest laureatem wyróżnienia Microsoft MVP.

 • 20:30 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Pobierz raport