Eventy

18.05
2023

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #55

Allegro Tech, Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pięćdziesiąty piąty MeetUp w Warszawie!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

wydarzenie-waw
 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Wprowadzenie do map Wardley’a” - Maciej Jarosz

  Maciej podczas swojego wystąpienia zaprezentuje jak używać techniki Mapy Wardleya do mapowania rozwoju systemu komputerowego - od strony zapotrzebowań obecnych, jak i przyszłych. Pokaże dwa przykłady: prosty - z mapą usługi kawiarni oraz złożony - na przykładzie firmy Cloud Guru, zakupionej ostatecznie przez Plural Sight. Niezależnie od tego czy jesteście doświadczonymi adminami, czy osobami nieobeznanymi w temacie map Wardley’a prelekcja Macieja Jarosza zapadnie Wam w pamięci na długo.

  Maciej Jarosz - Zawodowo pracuje w branży IT w obszarach zarządzania, facylitacji, DevOps, ITIL4, Agile, zarządzania produktem oraz inwentyki (TRIZ, SIT, USIT). Współpracuje z firmami szkoleniowymi ze świata jako trener DevOps & ITIL4. Pełni również funkcję ambasadora DevOps Institute w Polsce. Prywatnie interesuję się innowacyjnością od strony nauki i praktyki, badając i wykorzystując zbiory metod i technik, takie jak TRIZ, SIT, USIT.

 • 19:10 Lightning Talk - Janusz Gałązka
 • 19:30 Prelekcja #2: „Jak przygotować się do ataku ransomware” - Mariusz Rybusiński

  Obecnie możemy podzielić firmy na te, które były zaatakowane przez ransomware i te, które będą atakowane. Pytaniem nie jest „czy ...?”, tylko „kiedy?”. Podczas prezentacji Mariusz przedstawi, jak taki atak może wyglądać, jak przygotować się do niego i jak zminimalizować szkody, dzięki ostatniej desce ratunku, jaką - w tym wypadku - zwyczajowo jest backup.

  Mariusz Rybusiński - Advisory Systems Engineer w Veeam dla rynku środkowo-europejskiego, od 7 lat Microsoft MVP w kategorii Cloud and Datacenter Management. Od 10 lat pracuje w polskim oddziale firmy Veeam, gdzie pełni funkcję architekta. Zajmuje się technologicznym wsparciem największych projektów zarządzania i zabezpieczania środowisk wirtualnych, fizycznych i chmurowych w Polsce i Europe Centralnej.

 • 20:30 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #55
Location
Allgro Tech, Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53,Warszawa,
Starting on
18 maj 2023
Ending on
18 maj 2023
Offer Price
Pobierz raport