Eventy

28.03
2024

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #63

Allegro Tech, Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53 (wejście Plater 3 od ul. Żelaznej, vis a vis Carrefour Express)

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na sześćdziesiąty trzeci MeetUp w Warszawie!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „FinOps - optymalizacja i zarządzanie kosztami w Azure” - Krzysztof Polewiak

  W trakcie prezentacji uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat zarządzania kosztami w chmurze, gdzie zaprezentowane będą nie tylko rozwiązania, ale także najlepsze praktyki w tej dziedzinie. Poprzez omówienie konkretnych przypadków, uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie zmniejszyć koszty związane z infrastrukturą chmurową, a także poznają strategie umożliwiające lepszą kontrolę. Słuchacze otrzymają konkretne narzędzia i techniki, które mogą zastosować w swoich projektach, aby efektywniej zarządzać kosztami i optymalizować wydatki związane z infrastrukturą chmurową.

  Krzysztof Polewiak - Azure MVP, konsultant, architekt i trener rozwiązań chmury Microsoft Azure. Realizował wdrożenia informatyczne i wspierał rozwiązania dla wielu firm w Polsce i za granicą. Obecnie pracuje w Sii Polska jako Cloud Solution Architect, pomagając klientom w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań chmury publicznej oraz wspiera organizację w zakresie rozbudowy kompetencji technicznych i relacji biznesowych z Microsoft. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się również poprzez social media, blog czy platformę GitHub. Pasjonat chmury, AI, bezpieczeństwa, automatyzacji rozwiązań, inteligentnych budynków, elektrycznej motoryzacji oraz rozwiązań open-source.

 • 19:20 Prelekcja #2: „Azure Container Apps: hit czy kit?” - Karol Pieciukiewicz

  W swojej prezentacji Karol wyjaśni, kiedy najlepiej użyć Azure Container Apps oraz co możemy tym zyskać. Pokaże Wam z czego składa się ten serwis i jak wykonać jego konfigurację. Nie zabraknie również kodu Terraform, a także przykładów integracji oraz wyników testów wydajnościowych.

  Karol Pieciukiewicz - pasjonat technologii Microsoft, rozpoczynający swoją przygodę od .NET 3.5. Aktualnie pochłonięty przez chmurę Azure, autor bloga AzureWay.cloud. Zdobywał swoje doświadczenie w projektach dla klientów z Polski, Danii, USA, które obejmowały rozmaite branże. Skupiający się głównie na realnych problemach i ich rozwiązaniach. Zwolennik wszelkiej maści automatyzacji.

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #63
Location
Allegro Tech, Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53, ul. Żelazna 51/53,Warszawa,
Starting on
28 marzec 2024
Ending on
28 marzec 2024
Offer Price
Pobierz raport