Eventy

16.10
2025

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #78

ING Hubs Poland, budynek the Form, ul. Pańska 97, sala Audytorium, parter

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siedemdziesiąty ósmy MeetUp w Warszawie, który poprowadzi Monika Haszcz!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

  • 18:00 Networking
  • 18:15 Prelekcja #1: „LLM na serio, ale bez patosu: co, jak, do czego i co odpuścić?” - Łukasz Kałużny

    AI to nie magia, a LLM to nie nowy Jezus IT. To narzędzia - dobre, złe albo drogie, w zależności od tego, jak się ich używa. Na tej sesji dostaniesz pragmatyczny przegląd: co to w ogóle jest LLM (i czemu gada jak kumpel z pracy, tylko czasem bardziej kłamie), jak działa tokenizacja (czyli czemu „słowo” to czasem pół słowa), a potem embeddingi, RAG i cała reszta buzzwordów, które brzmią jak rocket science, a w praktyce są dość proste. Będzie też vibe coding, czyli jak wygenerować skrypt w 3 prompty i udawać, że ogarniasz Pythona, realne use-case’y dla opsów i devopsów: dokumentacja, logi, ChatOps, automatyzacje. Na koniec dowiesz się, gdzie nie pchać LLM, bo skończysz z halucynacjami, pustym budżetem i wstydem na review.

    Łukasz Kałużny - inżynier i architekt, współtwórca podcastu Patoarchitekci oraz technology advisor w Protopii. Od 2008 r. pracuje w IT, specjalizuje się w architekturze systemów i chmurze publicznej (Azure). Wielokrotny Microsoft MVP.

  • 19:20 Prelekcja #2: „Terragrunt Stacks - everything everywhere all at once” - Adam Chołys

    Terragrunt Stacks pomagają zminimalizować liczbę repozytoriów, łącząc konfiguracje infrastruktury w jedno miejsce - uporządkowane, wielokrotnego użytku i łatwe w zarządzaniu. Podczas tej sesji Adam pokaże, w jaki sposób Stacks ograniczają duplikację, zapobiegają „driftowi” oraz zapewniają skalowalne, pojedyncze źródło prawdy. To praktyczne podejście, które ułatwia pracę zespołów i przyspiesza wdrożenia w złożonych środowiskach.

    Adam Chołys - Senior DevOps, Cloud Architect. Specjalizuje się w tworzeniu wielkoskalowej architektury rozwiązań chmurowych dla biznesu, szczególnie z wykorzystaniem narzędzi Microsoft Azure. Zarządzał projektami chmurowymi end-to-end dla globalnych firm technologicznych, dbając przy tym o dobór odpowiednich systemów bezpieczeństwa i monitoringu dla tworzonych rozwiązań. Ma na swoim koncie zarówno wdrożenia cloud-native, jak też migracje dużych, monolitycznych aplikacji do chmury.

  • 20:15 Networking i pizza!

    Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube.

Partnerami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #78
Location
ING Hubs Poland, budynek the Form, ul. Pańska 97,Warszawa,
Starting on
16 październik 2025
Ending on
16 październik 2025
Offer Price
Pobierz raport