Eventy

23.11
2017

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #1

Parish Gastropub, Świętego Antoniego 2/4

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pierwszy MeetUp we Wrocławiu!

 • 18:00 Networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Let’s play a serverless game” – Piotr Kurpik

  O grach planszowych często mówi się “gry bez prądu”. Jednak nazwa ta traci zastosowanie, kiedy chcemy w nie pograć ze znajomymi online. Ale, jak się okazuje, możemy wtedy użyć sformułowania “gry bez serwera”. Piotrek pokaże nam, używając gry planszowej jako przykładu, jak działa architektura “serverless” – jakie są opcje do wyboru, jak ich użyć i jak sprawić, żeby było to proste!

  Piotr pracuje we wrocławskim biurze firmy Ocado Technology jako DevOps. Jego zadania polegają głównie na proponowaniu i wdrażaniu rozwiązań w zakresie automatyzacji procesów dla zespołów deweloperskich. W wolnym czasie lubi hiszpańską piłkę nożną, angielskie piwo i polską wieś.

 • 19:45 Prelekcja #2: „CI/CD with IaaC on AWS using CloudFormation+Ansible+Jenkins+Git” – Szymon Święcki

  Wielu z Was zapewne boryka się z problemem zbieżności środowisk developerskich/testowych/stagingowych i produkcyjnych. Szymon tworzy całą mirrorową platformę, na której przeprowadzane są testy, żeby na koniec wszystko usunąć. To rozwiązanie, przy niskich nakładach finansowych, diametralnie zmniejsza zagrożenia podczas aktualizacji środowisk produkcyjnych. IaaC zapewnia również, że w każdym momencie można stworzyć dedykowane środowisko i na nim przeprowadzać testy.

  Szymon posiada 13-letnie doświadczenie w pracy z wysokodostępnymi platformami. Od 7 lat wdraża szeroko pojętą automatyzację (np. Chef, Ansible). Z AWS-em związany od 3 lat. Wiedza poparta wielokrotnymi audytami PCI-DSS, oraz certyfikatami AWS. Obecnie pracuje jako Cloud Architekt + DevOps Engineer w SecurionPay.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Pobierz raport