fbpx

Eventy

12.09
2019

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #10

OVH, ul. Swobodna 1

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziesiąty MeetUp we Wrocławiu!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: “Każdy ma Palantira. Mam i ja! Windows Event Forwarding - Czym jest i jak to wdrożyć w kilka minut wykorzystując wskazówki Palantira?”- Mateusz Czerniawski

  WEF jest darmowym rozwiązaniem Microsoftu do przesyłania logów w sposób bezpieczny. Nie jest jednak szeroko wykorzystywany. Podczas tej sesji, Mateusz postara się to zmienić. W trakcie wystąpienia dodamy odrobinę automatyki (PowerShell i Azure Log Analytics) do zbierania, przechowywania i analizowania logów. PowerBI będzie tylko wisienką na torcie! Wykorzystując moduł Mateusza (WEFTools) w łatwy i przystępny sposób wyłowimy z szumu logów, to co najważniejsze!

  Mateusz Czerniawski - Współzałożyciel polskiej grupy entuzjastów PowerShella (Polish PowerShell User Group), który każdego dnia, jak każdy SysOp, ratuje świat. Od ponad 10 lat zbiera doświadczenie w takich obszarach jak infrastruktura, Hyper-V, ActiveDirectory, Office 365 i wszystko co z tym związane. Prywatnie ojciec dwójki dzieci, zapalony gracz i entuzjasta bezpieczeństwa.

 • 19:45 Prelekcja#2: “Infrastructure as Code: AWS Code Pipeline i CloudFormation” – Marek Będkowski

  Klikanie po AWS'ie jest fajne, ale dopiero w połączeniu Infrastructure as Code (IaC) i świetną integracją między usługami nabiera prawdziwej mocy. Podczas prezentacji stworzymy Continuous Deployment pipeline z użyciem AWS coding pipelines umożliwiającej budowanie i deployment prostej aplikacji reactowej zabezpieczonej AWS'owym certyfikatem SSL. Na zakończenie będziecie mogli zobaczyć, jak przy pomocy CloudFormation utworzyć całą infrastrukturę bez potrzeby klikania w konsoli administracyjnej.

  Marek Będkowski - Polyglot programmer z wieloletnim stażem oraz doświadczeniem w projektach dużych i małych. Ostatnio klika po konsoli AWS'a prawie tyle co kodzi 🙂 Uważa, że idealny programista powinien znać perfekcyjnie co najmniej jeden język dynamiczny i jeden statyczny. Do tej pory miał okazję realizować projekty m.in. z sektora publicznego, przetwarzania wideo w czasie rzeczywistym oraz analizy obrazów przy wykorzystaniu sieci neuronowych (również w Javie :))). Od czasu tego ostatniego dość sceptycznie nastawiony do możliwości przejęcia kontroli nad światem przez sztuczną inteligencję. Po godzinach próbuje dotrzymać tempa swojej trójce dzieci no i marzy o Tesli 🙂

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂