fbpx

Eventy

14.11
2019

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #11

OVH, ul. Swobodna 1

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na jedenasty MeetUp we Wrocławiu!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: ”Multicloud - Czym jest?” – Mirek Choma

  W trakcie pierwszego wystąpienia dowiemy się czym jest multicloud? Mirek Choma opowie jakie są spotykane typy, a także jak zbudować infrastrukturę z wielu chmur publicznych oraz prywatnych. Na koniec dowiemy się o korzyściach takiego rozwiązania.

  Mirek Choma – W IT pracuje od ponad 12 lat, obecnie w Cloudical Polska. Aktualnie specjalizuje się w tematyce chmur publicznych oraz prywatnych. W ostatnim czasie ukierunkowany jest na automatyzację i zainspirowany rozwiązaniami DevOps, wdraża je w projektach z wykorzystaniem chmury AWS, Azure oraz GCP. Po pracy zajmuje się podróżowaniem oraz boksem.

 • 19:45 Prelekcja#2: ”Dwukierunkowa szerokopasmowa łączność satelitarna. Amatorska!” – Tomasz Salwach

  Jakie hobby dla informatyka? Elektronika, fotografia, a może astronomia? Na prelekcji zaproponowane zostanie coś ciekawszego - bardziej technicznego i mającego nieskończoną liczbę odmian. Tomasz Salwach opowie o współczesnym krótkofalarstwie i przesuwaniu się granic w komunikacji radiowej. Prelegent zapozna również uczestników z łącznością satelitarną w jego małym miejskim ogródku. Będzie to okazja, aby dowiedzieć się jak za darmo i bez Internetu przesłać dwa megabity w dowolne miejsce w Europie, Afryce i Azji (aż po Chiny!).

  Tomasz Salwach pracuje w małej firmie zajmującej się telemetrią pojazdów. Obecnie programista, który odpowiada za całą techniczną stronę przedsięwzięcia - od baz danych, przez serwery mapowe po webowy front-end. Specjalista w integracji systemów.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂