fbpx

Eventy

30.01
2020

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #12

OVH, ul. Swobodna 1

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwunasty MeetUp we Wrocławiu!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „VDI/RDS w Azure? Przywitajmy się z Windows Virtual Desktop” – Jakub Podoba

  Skróty VDS czy RDS są znane adminom ze środowisk on-premise, bądź cloud. A czy skrót WVD jest tak samo rozpoznawalny? Podczas prezentacji Jakub przedstawi nową usługę - Windows Virtual Desktop. Uczestnicy zobaczą, w jaki sposób można szybko i bezboleśnie udostępnić wirtualne środowiska lub zdalne aplikacje w środowiskach rozproszonych wykorzystując do tego chmurę Azure.

  Jakub Podoba przez 9 lat pracował jako IT Engineer, administrator systemów i sieci oraz DevOps. W tym czasie zdobył doświadczenie z usługami Microsoft i open source. Zdobyta wiedza pozwoliła mu wyrobić w sobie pewien sposób myślenia, który Jakub codziennie wykorzystuje podczas projektowania i skutecznego wdrażania rozwiązania. Prelegent kieruje się zasadą, aby zawsze rozwiązywać wszystkie zadania z maksymalną skutecznością i minimalnymi wydatkami. W obecnej firmie Jakub odpowiedzialny jest za doradztwo i projektowanie infrastruktury oraz rozwiązań dla klientów zewnętrznych w chmurze Azure. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci. Pasjonat latania.

 • 19:45 Prelekcja #2: „Terraform/Terragrunt - from zero to production” – Piotr Szymański

  Terraform to chyba najpopularniejsze narzędzie do zarządzania infrastrukturą. Podczas prezentacji Piotr pokaże, w jaki sposób używać go na produkcji oraz opowie o tym, jak zautomatyzował samego siebie - do punktu w którym developerzy sami robili zmiany, a on tylko zatwierdzał pull requesty. Uczestnicy dowiedzą się również, jak się nie powtarzać (DRY, don't repeat yourself), a przy tym utrzymać przejrzystą strukturę kodu. Piotr opowie również o tym, jak zautomatyzował samego siebie - do punktu w którym developerzy sami robili zmiany a on tylko zatwierdzał pull requesty.

  Piotr Szymański zaczynał jako programista Python ale od zawsze wolał zarządzać produkcyjną infrastrukturą. Lubi nowinki, jednak wszystko co wdraża na produkcję musi przejść prawdziwy chrzest ognia. Od lat pracuje zdalnie, sporo podróżuje, ale jakimś cudem zawsze finalnie ląduje we Wrocławiu.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂