Eventy

20.09
2023

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #14

biuro Grape Up, ul. Jaworska 11-13, budynek A, piętro I

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czternasty MeetUp we Wrocławiu!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Rzut monetą, intuicja czy dane? Wybór narzędzi DevOps a sztuka podejmowania decyzji” - Piotr Kurpik

  W środowisku IT podejmowanie trafnych decyzji stanowi jedno z największych wyzwań codziennej pracy. Wybór odpowiednich narzędzi i technologii, strategie ich zastosowania oraz ocena opłacalności wprowadzenia konkretnych funkcjonalności to tylko wierzchołek góry lodowej pytań, które cyklicznie stawiamy sobie w pracy. W trakcie prezentacji Piotra zagłębimy się w tę problematykę na różnych płaszczyznach. Poruszymy zagadnienia związane z procesem podejmowania decyzji w ogólnym kontekście oraz na konkretnych przykładach ze świata narzędzi wspomagających wytwarzanie oprogramowania. Będzie trochę teorii, anegdot, ale nie zabraknie też konkretnych rozwiązań technicznych.

  Piotr Kurpik - od kilkunastu lat w branży IT. Zaczynał jako Unix Admin, potem DevOps, a od kilku lat Team Leader. Wierzy, że da się połączyć bycie dobrym liderem z wiedzą techniczną i tę wiarę próbuje praktykować na co dzień w pracy dla Ocado Technology. Prywatnie lubi popracować w ogrodzie, a wieczorem usiąść na tarasie przy dobrej książce i delektować się efektem tej pracy.

 • 19:20 Lightning Talk - Grzegorz Mamorski
 • 19:40 Prelekcja #2: „Praktyki DevOps w projekcie Data” - Kasper Kalfas

  W erze technologii cyfrowych praktyki DevOps odgrywają kluczową rolę w umożliwieniu efektywnego i płynnego przepływu pracy od rozwoju do operacji. W kontekście projektów związanych z danymi, takich jak analityka danych i sztuczna inteligencja, praktyki te stają się jeszcze ważniejsze. Ta prelekcja jest idealna dla profesjonalistów IT, specjalistów ds. danych, inżynierów DevOps oraz menedżerów i kierowników projektów, którzy są zainteresowani zrozumieniem, jak mogą wykorzystać praktyki DevOps w celu ulepszania swoich projektów związanych z danymi. Celem jest zrozumienie, jak DevOps może pomóc w zarządzaniu złożonością, zmniejszyć ryzyko, zwiększyć produktywność i przyspieszyć innowacje w projektach związanych z danymi.

  Kasper Kalfas - AWS Consultant & Architect w Chmurowisku. Praktyk i pasjonat metodyki DevOps, związany z branżą IT od ponad 8 lat. Projektuje i wdraża rozwiązania chmurowe, zarówno w polskich, jak i zagranicznych firmach. Szczególne doświadczenie zyskał dzięki projektom dla branży energetycznej oraz przemysłowej. Zapalony bloger i działacz w społeczności DevOps, właściciel DevOpsMafia.pl.

 • 20:30 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Partnerami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #14
Location
biuro Grape Up, ul. Jaworska 11-13,Wrocław,
Starting on
20 wrzesień 2023
Ending on
20 wrzesień 2023
Offer Price
Pobierz raport