fbpx

Eventy

26.01
2018

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #2

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla administratorów sieciowych i systemowych z cyklu
SysOps/DevOps Polska, które odbędzie się w czwartek, 25 stycznia ogodz. 18:00 we Wrocławiu.

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „AWS Elastic Beanstalk: Architektura i wdrożenie aplikacji” – Artur Smęt

  W czasach, gdy godzina przerwy w dostępności usługi internetowej może wygenerować nawet miliony złotych strat, odpowiednie zaplecze techniczne to podstawa. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, by tego uniknąć i zachować ciągłość w dostarczaniu usług jest Amazon Web Services. Artur na podstawie swojego wieloletniego doświadczenia pokaże, w jaki sposób dobrać elementy tej infrastruktury, by otrzymać wysoko wydajną platformę mogącą obsłużyć tysiące użytkowników jednocześnie, a która będzie się skalować wraz ze wzrostem obciążenia.
  Artur jest ekspertem od aplikacji webowych w Pythonie oraz projektów i wdrożeń wysoko wydajnych systemów w oparciu o platformę AWS. Tworzył rozwiązania dla klientów z całego świata m.in. dla branży telekomunikacyjnej czy ecommerce. Obecnie pracuje w Mirumee Software jako Senior Python Developer + DevOps Engineer. Jest także współorganizatorem spotkań grupy Wrocław AWS Meetup.

 • 19:45 Prelekcja #2: „CI/CD with IaaC on AWS using CloudFormation+Ansible+Jenkins+Git” – Szymon Święcki

  Dokładnie rok temu zaczęliśmy zabijać AWSową infrastrukturę Droplra. Eliminując flotę 50 instancji EC2, doszliśmy do momentu gdzie większość naszych mikrousług działa wyłącznie z wykorzystaniem technologii Serverless. Krok po kroku upraszczaliśmy infrastrukturę, unifikowaliśmy wykorzystywane języki programowania i migrowaliśmy kolejne elementy naszej platformy do AWS Lambda. W trakcie prezentacji, chciałbym Wam pokazać, jak w tym czasie ewoluowała nasza architektura, dlaczego zdecydowaliśmy się na taką zmianę, na jakie problemy natrafiliśmy oraz finalnie – jaki udało się uzyskać efekt dzięki takiej zmianie technologicznej…i dlaczego nawet naszemu księgowemu się ona spodobała 😉
  Antoni Orfin (https://twitter.com/antoniorfin) specjalizuje się w projektowaniu wysoko-skalowalnych aplikacji webowych oraz propagacji najlepszych praktyk związanych z wytwarzaniem oprogramowania. Pasjonat rozwiązań Chmurowych/Serverless oraz wszelkiego rodzaju optymalizacji. Aktualnie odpowiada za architekturę Droplr.com.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂