fbpx

Eventy

15.03
2018

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #3

Monterail, ul. Oławska 27

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzeci MeetUp we Wrocławiu!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Hiperkonwergentny klaster Hyper-V i S2D – z czym to się je?” – Paweł Jarosz

  Podczas prezentacji Paweł pokaże jakie są mocne i słabe strony rozwiązania proponowanego przez Microsoft. Wspomni też o tym jak w praktyce wygląda bycie pierwszymi w Polsce, którzy taki klaster zbudowali. Dowiecie się jak działa mechanizm storage’owy tego rozwiązania i czym różni się ono od standardowych podejść jakie wszyscy znamy. Usłyszycie o mechanizmach Windows Server 2016, które pomogą w zarządzaniu klastrem jako takim oraz jak – przeważnie z pomocą PowerShella – ogarniać rzeczywistość S2D. Jeśli wszystko pójdzie dobrze – wykorzystując nową funkcjonalność nested virtualization – zobaczycie konfigurowanie takiego klastra.
  Paweł jest zwolennikiem teorii głoszonej przez Jacka Walkiewicza, że najwspanialsze projekty rodzą się w sercu, a nie w głowie. Zdarza mu się opisywać codzienne zmagania na polach IT na blogu paweljarosz.wordpress.com. Ostatnie 10 lat spędził w branży IT pracując przy wielu różnych technologiach, a jego chęć drążenia do źródła problemu daje czasem ciekawe wyniki.

 • 19:45 „OVF – checklisty są sexy!” – Mateusz Czerniawski

  Zdalne testowanie, monitorowanie i raportowanie stanu infrastruktury może nie być nudną rutyną. Pester to the Rescue! W jaki sposób dwa moduły PowerShell: PPoSHOVF oraz PPoShOVFDiagnostics pozwalają w łatwy sposób wykrywać drift w konfiguracji? Uwolnij potencjał swojego zespołu – nie potrzebujesz umiejętności Pester-Ninja! W trakcie tej prezentacji usłyszysz o produkcyjnych przykładach wykorzystania dla AD, DHCP, klastra S2D, Hyper-V czy GPO.
  Mateusz nie cierpi powtarzalnych zadań, ale uwielbia PowerShella. Jest współzałożycielem Polish PowerShell User Group, ewangelistą PowerShella oraz AdminemSamoZło. Na co dzień gasi pożary – głównie w obszarach Hyper-V, AD, WinOS.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂