fbpx

Eventy

17.05
2018

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #4

DataArt, plac Grunwaldzki 23

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czwarty MeetUp we Wrocławiu !

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Wdrożenie RODO w firmie informatycznej” – Anna Materla

  W trakcie prezentacji zostaną przedstawione najważniejsze zmiany dla przedsiębiorców, które wprowadza Rozporządzenie ogólne o ochronie danych osobowych (RODO) oraz praktyczne uwagi, na co zwrócić uwagę w zakresie danych osobowych prowadząc firmę w branży informatycznej. W szczególności zostaną omówione:
  · prawa osób, których dane dotyczą,
  · dokumentacja, którą musi wdrożyć przedsiębiorca,
  · jakie są podstawy przetwarzania danych osobowych,
  · kiedy dochodzi do powierzenia przetwarzania danych i jakie kroki należy w takim wypadku podjąć,
  · przetwarzanie danych osobowych w chmurze,
  · w jakich sytuacjach należy spełnić obowiązki informacyjne,
  · jak powinna wyglądać prawidłowo sformułowana zgoda na przetwarzanie danych osobowych i kiedy jest wymagana.
  Anna Materla – radca prawny w Kancelarii Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp. k., absolwentka studiów prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów licencjackich na kierunku „Informatyka i ekonometria” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W zakresie ochrony danych osobowych zajmuje się przede wszystkim doradztwem dla przedsiębiorców, w tym w szczególności z branży e-commerce.

 • 19:45 „O OpenStacku z punktu widzenia dewelopera i operatora” – Paweł Suder

  Czeka Was krótka opowieść o tym jak, kiedy i dlaczego Paweł zaczął się interesować cloudem oraz jego przygodę z OpenStackiem z punktu widzenia dostawcy rozwiązań Public Cloud. W prezentacji zostanie opisana skala rozwiązania i używane narzędzia, poszukiwanie nowych rozwiązań, utrzymywanie działania produktu i jego aktualizacja. Paweł pokaże Wam jak wygląda wdrożenie i utrzymanie OpenStacka w OVH oraz jego użycie z punktu widzenia klienta.
  Paweł od kilku lat zajmuje się komputerami i tym, co na nich działa. W wolnych chwilach, po pracy, wybiera się na moto, w góry.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂