Eventy

27.09
2018

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #5

OVH, ul. Swobodna 1, Wrocław

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na piąty MeetUp we Wrocławiu !

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: “Konteneryzacja w AWS” – Artur Zarzycki

  W czasie pierwszej prezentacji porównamy ECS i EKS i zobaczymy gdzie w tym wszystkim znajduje się Fargate? Artur opowie Wam do czego one służą, jak zacząć z nimi pracę, jakie mają zalety i wady oraz, kiedy które stosować. Dodatkowo przyjrzymy się ich możliwościom konfiguracyjnym i integracji z AWS. Usłyszycie jak ma się do tych rozwiązań standardowa instalacja Kubernetes przy użyciu Kopsa i czym jest ECR.

  Artur Zarzycki – ponad 10 lat doświadczenia w IT, pracuje jako Senior Cloud Architect w NordCloud. Automatyzuje wszystko co się da i jest zwolennikiem rozwiązań chmurowych. Bardzo dużą uwagę przykłada do bezpieczeństwa, skalowania i optymalizacji. Z kontenerami pracuje od kilku lat, wykorzystując je na wszystkie możliwe sposoby od standardowych instalacji, przez środowiska klastrowe, po konteneryzację OpenStacka.

 • 19:45 Prelekcja #2: “Z krową w chmurach, czyli pieska zostaw w domu” – Sebastian Fyda

  Chmura wymaga zmiany myślenia, zarówno od developera jak i administratora. Podczas prezentacji Sebastian opowie jak podejść do projektowania aplikacji, systemów i infrastruktury w sposób umożliwiający efektywne wykorzystanie zalet chmur obliczeniowych przy jednoczesnej minimalizacji wpływu ich wad, pokaże dlaczego ważna jest automatyzacja i odtwarzalność środowiska, a także powie kilka słów o szerzej rozumianym “observability”.

  Sebastian Fyda – Cloud Solutions Architect, Microsoft Regional Director & Azure Most Valuable Professional – “typowy admin z brodą” z 14 letnim zawodowym stażem za sterami Linuxa. Na co dzień związany z Synerise SA, w wolnych chwilach dzielący się wiedzą na rozmaitych wydarzeniach. Z natury leniwy, więc lubi automatyzacje, CI/CD i kontenery.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂