fbpx

Eventy

22.11
2018

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #6

Biuro OVH, ul. Swobodna 1

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na szósty MeetUp we Wrocławiu!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Utrzymywanie Cepha bez downtime’u” – Tomasz Kuzemko

  W czasie swojej prezentacji Tomek wprowadzi Was w świat Cepha. Opowie, jak utrzymywanie go wiąże się z koniecznością przeprowadzania operacji, które mogą mieć widoczny wpływ na wydajność storage’u z punktu widzenia klienta (aktualizacje, wymiana dysków, itd.). Dodatkowo przedstawi techniki, które stosuje OVH, żeby utrzymać ich klastry Cepha w dobrej kondycji, a jednocześnie nie podnosić ciśnienia klientom :).

  Tomek Kuzemko- Team leader / DevOps, OVH, w firmie pracuje od 11 lat, natomiast od 4 lat prowadzi zespół odpowiedzialny za Cepha na potrzeby Public Cloud / VPS. Tomek pomimo pełnienia kierowniczej roli, wciąż lubi w konsoli “wybrudzić sobie ręce”.

 • 19:45 Prelekcja #2: “Produkcyjne uruchamianie aplikacji kontenerowych na platformie OpenShift” – Jarosław Stakuń

  Konteneryzacja staje się codziennością w środowiskach IT. Coraz więcej organizacji wykorzystuje kontenery w swoich procesach CI/CD do testowania aplikacji przed wdrożeniem produkcyjnym. Kolejnym naturalnym krokiem jest rozciągnięcie tych procesów także na wdrażanie produkcyjne zgodnie z duchem DevOps. Ten krok wymaga jednak odpowiedniego przygotowania narzędzi, procesów i zespołu do zarządzania takim środowiskiem. W trakcie prezentacji, Jarek postara się pokazać w jaki sposób można zbudować takie środowisko w oparciu o platformę OpenShift Container Platform.

  Jarek pracuje jako Architekt rozwiązań IT w firmie Red Hat i jest odpowiedzialny za wsparcie sprzedaży i wdrożeń rozwiązań opartych na technologii Red Hat JBoss Middleware oraz OpenShift Container Platform u klientów z różnych sektorów w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Posiada wieloletnie doświadczenie w technologiach middleware ze szczególnym uwzględnieniem platform serwerów aplikacyjnych, integracji systemów, automatyzacji procesów biznesowych, bezpieczeństwa systemów IT, mobilnych, a także konteneryzacji środowisk aplikacyjnych oraz rozwiązań chmurowych.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂