fbpx

Eventy

28.03
2019

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #8

OVH, ul. Swobodna 1

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na ósmy MeetUp we Wrocławiu!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Automatyzacja Windowsów?! – Jak w Domodi automatyzujemy zarządzanie systemami Windows Server i Linux” – Wojciech Iskra

  Podczas prelekcji Wojtek opowie o tym jak zarządzają infrastrukturą portalu domodi.pl. Dlaczego bez automatyzacji ani rusz i gdzie z niej korzystają. Dowiecie się dlaczego do tego zadania wybrali Ansible i jak za jego pomocą w łatwy sposób zautomatyzować konfigurację zarówno Windows Server jak i Linux.

  Wojciech Iskra – Swoją przygodę (bo tak to trzeba nazwać ;)) z zarządzaniem systemami zaczął ponad 5 lat temu w Ceneo. Od tamtej chwili zajmuje się w większości zarządzaniem środowiskami opartymi o Windows Server zarówno w dużych portalach e-commerce jak i firmach konsultingowych (głównie SharePoint). Aktualnie Wojtek jest odpowiedzialny za infrastrukturę portali domodi.pl i homebook.pl i z pasją stara się automatyzować wszystko, co tylko się da 😉

 • 19:45 Prelekcja #2: “Automatyzacja 1000 serwerów – wprowadzenie do Puppeta” – Bartosz Rabiega

  Podczas prezentacji Bartek opowie o podstawach automatyzacji serwerów przy użyciu Puppet’a. Jak działa Puppet? Co można dzięki niemu osiągnąć? Jak zacząć z niego korzystać? Między innymi na te pytania Bartek postara się odpowiedzieć w swoim wystąpieniu.

  Bartosz Rabiega – Entuzjasta szeroko pojętego IT. Profesjonalista w branży od 2011 roku jako Specjalista IT QA, Analityk Systemowy i Software Developer. Od 2016 roku pracuje jako inżynier DevOps w zespole Ceph as a Service w OVH (Polska). Na co dzień zajmuje się rozwojem projektu Ceph as a Serivce oraz dbaniem o ponad 200 klastrów Ceph’a. Pasjonat Python’a, hardware’u i software’u i wizualizacji danych.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂