fbpx

Eventy

23.05
2019

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #9

OVH, ul. Swobodna 1

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na ósmy MeetUp we Wrocławiu!

MeetUp Wrocław
 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Czy i jak migrować do Javy 11+?” – Piotr Przybył 

  Od wersji 9 “w Javie” doszło do wielu zmian, niektóre są rewolucyjne. Zmienił się sposób wydawania, istnieje ryzyko braku kompatybilności wstecznej, pojawiły się nowe licencje. Czy w takim razie instalować nową Javę, skoro trzeba za nią płacić? Czy można mieć z tego w ogóle jakieś korzyści?

  Piotr Przybył to notoryczny inżynier w pracy i poza nią, podążający za meandrami sztuki programowania. Zawodowo Remote Freelance Software Gardener, od kilku lat wyrywający chwasty w ogródkach webowych i zwykle przycinający Javę do kształtów pożądanych przez klientów. Miłośnik lekkości i zwinności, która powinna przejawiać się przede wszystkim w stosowaniu właściwych narzędzi. Lead developer, trener, prelegent.

 • 19:45 Prelekcja #2: “AWS – Security Best Practices” – Szymon Święcki 

  W prezentacji Szymon pokaże jak zabezpieczyć infrastrukturę postawioną na AWS zarówno poprzez zabezpieczenie samego konta, jak i poszczególnych usług w sposób automatyczny. Zobaczycie również w jaki sposób wprowadzić “Continuous Security Monitoring” poprzez skorzystanie m.in. z usług takich jak:
  – Config
  – SecurityHub
  – CloudTrail

  Szymon posiada 13-letnie doświadczenie w pracy z wysoko dostępnymi platformami. Od 7 lat wdraża szeroko pojętą automatyzację (np. Chef, Ansible). Z AWS-em związany od 3 lat. Wiedza poparta wielokrotnymi audytami PCI-DSS, oraz certyfikatami AWS. Obecnie pracuje jako Cloud Architekt + DevOps Engineer w SecurionPay.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂