Multimedia

Prelegent:
Maciej Raszplewicz

[#306] Dlaczego Kubernetes jest taki skomplikowany? Porównanie AWS EKS z ECS Fargate

Kubernetes od jakiegoś czasu jest “na fali”. Zwykle jeśli myślimy o wdrażaniu aplikacji kontenerowych, to Kubernetes pierwszy przychodzi nam na myśl. Czy jest to jedyna i najlepsza opcja? Nie zawsze… W swojej prezentacji Maciej pokaże istotne różnice między Kubernetesem w wydaniu AWS EKS a innym orkiestratorem dostępnym w AWS, czyli ECS Fargate. Może to pomóc w odpowiedzi na pytanie które z tych rozwiązań wybrać dla Waszego projektu.

Zobacz także:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂