Multimedia

Prelegent:
Piotr Mińkowski

[#312] GitOps. Konfiguracja środowisk w funkcji presji czasu

Rozwiązania CI/CD znane są od wielu lat i skutecznie wspierają wytwarzanie, jak i utrzymanie aplikacji. W ostatnich latach wzrost popularności platform aplikacyjnych opartych o Kubernetes, takich jak choćby Red Hat OpenShift Container Platform, spowodował konieczność modernizacji również w tym zakresie. Tradycyjne środowiska CI/CD coraz częściej ustępują miejsca nowoczesnym rozwiązaniom pracującym na platformach aplikacyjnych, które znacznie lepiej przygotowane są do współczesnych wymagań jednocześnie pozwalając skutecznie monetyzować obecną wiedzę uzyskaną w przeszłości. Red Hat Openshift Pipelines, jak wskazuje nazwa, wspiera proces CI poprzez budowanie pipeline’ów prowadzących przez proces budowania artefaktów, ochrony aplikacji, budowania obrazów kontenerów itd. Red Hat OpenShift GitOps natomiast znakomicie wspiera deklaratywne wdrażanie aplikacji i zapewnia pełne panowanie nad ich konfiguracją wprost z kodu utrzymywanego w repozytoriach Git. Odrobina teorii poparta demonstracją pozwoli zrozumieć, w jaki sposób opanować procesy CI/CD w nowoczesnych środowiskach platform aplikacyjnych bez zbędnych nakładów czasowych, jak i finansowych.

Zobacz także:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂