Multimedia

Prelegent:
Marek Martofel

[#317] Wdrażać aplikacje i wciąż mieć czas dla dzieci

Wdrażanie aplikacji i ich wstępne testowanie pod kątem integracji, staje się szczególnie ważne, gdy wchodzimy w obszar znany jako “cloud native”. Czas spędzony na pozyskanie i konfigurację elementów niezbędnych do działania mikroserwisów powinien być jak najkrótszy, wówczas zostaje nam on… na przykład dla dzieci 🙂 Wsparcia w tym zakresie możemy oczekiwać już na poziomie frameworku, np. Quarkus, a w szczególności jego funkcji Dev Mode. Marek pokaże Wam, jak wspomóc procesy wdrożeniowe przy wykorzystaniu platform aplikacyjnych, tj. Red Hat OpenShift Container Platform. Dzięki wbudowanym mechanizmom CI/CD oraz GitOps w znaczny sposób zautomatyzujecie i uspójnicie panowanie nad kodem, artefaktem i konfiguracją.

Zobacz także:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂