Multimedia

Prelegent:
Piotr Mińkowski

[#372] Managing Secrets on OpenShift with SealedSecrets and Vaults

Podczas swojej prezentacji Piotr omówi najbardziej popularne sposoby przechowywania i używania secretów w środowisku OpenShift-owym. Następnie w sesji demo zobaczymy, w jaki sposób możemy używać rozwiązania SealedSecrets w modelu GitOps wraz z Argo CD. Następnie spróbujemy usprawnić ten model przy użyciu rozwiązania Hashicorp Vault. Zobaczymy to na przykładzie uwierzytelniania aplikacji podczas połączenia do bazy danych uruchomionej na OpenShift.

Zobacz także:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.