Multimedia

Prelegent:
Patryk Kuchta

[#390] Zmigrować RODO do chmury – czyli na czym polega ryzyko korzystania z rozwiązań chmurowych w aspekcie ochrony danych osobowych?

Rozwiązania chmurowe zyskują na popularności zarówno ze względu na komfort ich użycia, ale przede wszystkim optymalizację kosztów utrzymania własnej infrastruktury. Podobny trend dostrzec można w narzędziach służących do zapewnienia bezpieczeństwa IT – AEP, ATP czy WAF, przy podobnych wdrożeniach organizacje coraz częściej decydują się na chmurę, która pozwala na zastosowanie m.in. analizy w oparciu o AI, co pozwala na skuteczniejsze działanie systemu. Choć inwestujemy w tego typu rozwiązania, żeby zwiększyć poziom cyberbezpieczeństwa w organizacji, to paradoksalnie, podobne wdrożenia mogą narażać nas na ryzyka wynikające z przetwarzania danych w publicznej chmurze obliczeniowej. W wystąpieniu Patryka omówiona zostanie problematyka transferów danych w związku z przetwarzaniem danych w chmurze, źródła ryzyka oraz przykłady ich mitygacji.

Zobacz także:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.