Multimedia

Prelegent:
Ruslan Korniichuk

[#406] Architecture as Code (AaC) w 2023

Czy poznaliście już korzyści płynące z procesu Infrastructure as Code (IaC)? Teraz nadszedł czas na Architecture as Code (AaC). Nigdy więcej XML czy JSON! AaC powstało z myślą o prototypowaniu projektu architektury nowego systemu bez użycia narzędzi projektowych. Można tam również opisać i zwizualizować istniejącą architekturę systemu. Dostępne narzędzia obsługują obecnie on-premises i głównych dostawców technologii chmurowych, w tym AWS, Azure i GCP. Dodatkowo AaC pozwala na śledzenie zmian diagramu architektury w dowolnym systemie kontroli wersji. Architecture as Code (AaC) jest obowiązkowym elementem projektowania technicznego!

Zobacz także:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Pobierz raport