Multimedia

Prelegent:
Jarosław Stakuń

[#411] Zapewnienie ciągłości działania aplikacji w środowisku Kubernetes

Coraz więcej krytycznych aplikacji uruchamianych jest w środowiskach kontenerowych Kubernetes. Posiada ono bogaty zestaw narzędzi do zapewnienia wysokiej dostępności i niezawodności aplikacji działających w ramach danego klastra. Sytuacja nieco się komplikuje kiedy chcemy zapewnić dostępność aplikacji w przypadku awarii klastra i/lub korzystamy z chmur publicznych lub chmury hybrydowej. W trakcie prezentacji omówię dostępne i sprawdzone rozwiązania do zapewnienia wysokiej dostępności i odporności na awarie dla aplikacji działających w środowisku wielu klastrów Kubernetes.

Zobacz także:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Pobierz raport