Multimedia

Prelegent:
Maciej Horbacz

[#446] Tost z serem a może tost z aktualizacją? (…)

W dzisiejszym zróżnicowanym świecie aktualizacji systemowych istnieją różne podejścia do wprowadzania nowych aktualizacji. Od podejścia “deadline driven,” przez okresy “maintenance,” aż po pasywny tryb, wybór odpowiedniego podejścia może zależeć od wielu czynników. W trakcie swojej prelekcji Maciej opowie o swoim doświadczeniu we wdrożeniu pasywnego trybu aktualizacji w firmie klienta, gdzie szef podkreśla, że pracownicy poważnie traktują kwestie bezpieczeństwa. A zatem: “Czy pracownicy sami będą instalować aktualizacje?” Otóż tak, ale jaką możemy mieć pewność, że będą o tym pamiętać? Odpowiedź brzmi: kontrola jest podstawą zaufania! 😉 W tej historii pomoże nam zestaw narzędzi, które Maciej wykorzystał, aby zapewnić spokój w zakresie aktualizacji. Poznacie raport Windows Updates for Business (WUfB), który pomógł mu śledzić i kontrolować aktualizacje. Dowiecie się także, jak wykorzystać Azure Logic App, Intune Proactive Remediations oraz Windows Toast Notifications w celu skutecznego monitorowania i zarządzania procesem aktualizacji.

Zobacz także:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Pobierz raport