Multimedia

Prelegent:
Marcin Stożek

[#467] Jak wytresować Basha

Czy zdarzyło Ci się złapać za głowę, gdy otwarty do edycji skrypt w Bashu miał 3000 linii i zacinał IDE? Naszemu prelegentowi tak. Do dzisiaj miewa koszmary. Różne wtedy przychodzą myśli. Jedni chcą do mamy, inni chcą w Bieszczady. Marcin chciałby Ci pokazać, że trzymając się pewnych zasad, w Bashu da się pisać, da się to później czytać, refaktoryzować, a i rezultat odpalenia skryptu jest taki, jak zakładaliśmy. Ba, da się nawet – nie bójmy się użyć tego słowa – programować! Jak się uprzeć to i funkcyjnie. Po co Ci więcej siwych włosów? Przyjdź i zobacz, jak wytresować Basha.

Zobacz także:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Pobierz raport