Multimedia

Prelegent:
Jarosław Bagnicki

[#489] Jak postawić Elasticsearch na Kubernetesie w 30 minut?

Odkryj, jak w zaledwie pół godziny wdrożyć klaster Elasticsearcha na Kubernetesie, wykorzystując Elastic Cloud on Kubernetes (ECK) oraz platformę Azure Kubernetes Service (AKS). Podczas prezentacji będziecie mieli okazję zapoznać się z Elastic Cloud on Kubernetes (ECK) – narzędziem znacząco ułatwiającym hostowanie i konfigurowanie Elasticsearch oraz innych usług od Elastic na platformie Kubernetes. Po części teoretycznej nastąpi demo, podczas którego zobaczycie, jak szybko można postawić 3-nodowego klastra Elasticsearch wraz z towarzyszącą Kibaną. Na zakończenie, Jarosław podzieli się doświadczeniami z produkcyjnego projektu, wskazując zarówno na zalety, jak i wyzwania, z jakimi się spotkał. Podczas prelekcji nie jest wymagana znajomość Elasticsearch czy Kubernetes, a przedstawiony przykład bezproblemowo można zaadaptować na platformach od innych dostawców chmurowych jak GKE w GCP czy EKS w AWS.

Zobacz także:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Pobierz raport