Aktualności

30.06.2020

Porady TechPrawnika dla admina

Powstawanie lokalnej chmury AWS i porady jak ustalać warunki umowy podcza rozpoczynania pracy jako SysOps – to dwa nowe zagadnienia, o których będziemy mieli okazję usłyszeć już w czwartek na SysOps/DevOps Online MeetUpie #13, 9 lipca o godz. 15:00. 

MeetUp rozpocznie Filip Rachwalak (Senior Systems Engineer w F-Secure) z tematem „Private AWS cloud with LocalStack”. Podczas wystąpienia Filip zaprezentuje framework LocalStack oraz opowie, w jaki sposób jest on wykorzystywany w F-Secure. Pokaże jak stworzyć lokalną chmurę AWS, w której można mocować większość usług Amazona, takich jak np. Buckety S3, kolejki SQS, rekordy DynamoDB. Z prezentacji dowiecie się jak można całkowicie offline testować swoje skrypty i aplikacje na co dzień łączące się do prawdziwych usług przez API.

Druga prelekcja skierowana jest do każdego Opsa zastanawiającego się nad zapisami w swoich aktualnych lub przyszłych umowach z pracodawcą. Przemysław Caputa (TechPrawnik) podczas swojego wystąpienia opowie o najbezpieczniejszych i najkorzystniejszych warunkach ich zawierania. Dowiesz się jakie różnice niesie za sobą praca na kontrakcie B2B, czy UoD. Przemek doradzi również jak ustalać warunki urlopu czy czasu pracy, by urlop nie zniknął, a szef nie dzwonił o 4:00 w sobotę, bo przecież umowa na to pozwala.

Zapraszamy już teraz do subskrypcji naszego kanału na YouTubie, by nie przegapić  #13 MeetUp’u Online. Znajdziecie tam również nagrania z poprzednich spotkań. 

Oprócz tego transmisję możecie zobaczyć na stronie https://meetup.sysopspolska.pl/.

Link do zapisów TUTAJ