Aktualności

29.01.2024

Poznaj tajemnice Kubernetesa na MeetUpie w Krakowie!

29 lutego widzimy się w Krakowie w biurze PEGA (ul. Puszkarska 7h) i porozmawiamy na tematy związane z Kubernetesem oraz środowiskiem testowym.

Podczas pierwszej prelekcji Robert Siemiński omówi wyzwania związane z pojedynczymi środowiskami testowymi i brakiem możliwości równoległego testowania aplikacji. Jeśli w zespole pojawiają się pojedyncze środowiska testowe lub testowanie nie może odbywać się równolegle, istnieje poważny problem. W przypadku, gdy developerzy czekają w kolejce na wypuszczenie zmian na środowisko testowe, sytuacja również wymaga uwagi. W trakcie prezentacji Robert przedstawi, jak wykorzystać ArgoCD i podejście GitOps, aby ułatwić życie zespołom developerskim, umożliwiając im łatwe tworzenie środowisk testowych na klastrze Kubernetes. Pierwsza część prezentacji koncentruje się na narzędziach, a druga pokaże ich praktyczne zastosowanie podczas demo na żywo.

Podczas tego MeetUpu czeka na Was również Lightning talk, podczas którego Piotr Kucia opowie, jak można dbać o jakość kodu w procesach ciągłej integracji i dostarczania (CI/CD). Dodatkowo pokaże, jakie metryki i kryteria jakości można stosować oraz jakie narzędzia warto zintegrować w cyklu dostarczania oprogramowania. Prezentacja Piotra będzie skupiona na analizie statycznej, różnych rodzajach testów, oraz omówieniu sposobu zapewniania szybkiego i konstruktywnego feedbacku developerom, tak by nie utrudniać im pracy.

W trakcie drugiej prelekcji odkryjecie, jak w zaledwie pół godziny wdrożyć klaster Elasticsearcha na Kubernetesie, wykorzystując Elastic Cloud on Kubernetes (ECK) oraz platformę Azure Kubernetes Service (AKS). Podczas prezentacji Jarosław Bagnicki przedstawi Wam Elastic Cloud on Kubernetes (ECK) – narzędzie znacząco ułatwiające hostowanie i konfigurowanie Elasticsearch oraz innych usług od Elastic na platformie Kubernetes. Po części teoretycznej nastąpi demo, podczas którego zobaczycie, jak szybko można postawić 3-nodowego klastra Elasticsearch wraz z towarzyszącą Kibaną. Na zakończenie, Jarosław podzieli się doświadczeniami z produkcyjnego projektu, wskazując zarówno na zalety, jak i wyzwania, z jakimi się spotkał. Podczas prelekcji nie jest wymagana znajomość Elasticsearch czy Kubernetes, a przedstawiony przykład bezproblemowo można zaadaptować na platformach od innych dostawców chmurowych jak GKE w GCP czy EKS w AWS.

Po prezentacjach i czasie na pytania, zapraszamy na nieoficjalną część spotkania, gdzie będzie okazja do swobodnej dyskusji przy pizzy! Już od 18:00 czekamy na Was, do zobaczenia!

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/SODOKrk16

Pobierz raport