Aktualności

05.05.2021

20 maja widzimy się ponownie!

Jeśli zastanawiacie się, jak spędzić majowe popołudnie, to nasza podpowiedź może być tylko jedna – zdobywając wiedzę na #34 SO/DO MeetUpie. Widzimy się już 20 maja o godz. 17!

Na livestream z wydarzenia zapraszamy – jak zawsze – na stronę meetup.sysopspolska.pl, na nasz fanpage na Facebooku oraz na kanał na YouTube. Pamiętajcie, że znajdziecie tam także nagrania z wszystkich poprzednich MeetUpów!

Z pierwszą prelekcją wystąpi duet – Bartosz Niwiński i Marcin Mrowiec. W firmach, w których oprogramowanie pełni krytyczną rolę w modelu biznesowym, a Customer Experience jest jedną z najważniejszych metryk, istnieje bezpośrednie przełożenie pomiędzy modelem dostarczania aplikacji, a wynikami biznesowymi. To również nieustanna walka o satysfakcję klienta. W żadnym innym biznesie nie ma aż tylu nieprzewidywalnych zmiennych, które wpływają na konieczność szybkich modyfikacji w aplikacjach. A ponieważ wszystko to musi być dostarczane w sposób bezpieczny i wydajny, to Marcin i Bartosz opowiedzą nam o Continuous Delivery przy użyciu Feature Flags i jego wpływie na Customer Experience. Dzięki temu dowiecie się, jak wydawać zmiany szybko i często oraz jak zwiększać wydajność developmentu wykorzystując narzędzie CloudBees Feature Management.

Następnie możecie się spodziewać krótkiego wystąpienia w ramach cyklu Open Mike! Również i tym razem nie zdradzimy Wam tematu prezentacji ani nazwiska naszego gościa, ale zapewniamy, że warto posłuchać tego, co będzie miał do powiedzenia 🙂

Naszym ostatnim prelegentem jest Adam Kozłowski, który opowie, w jaki sposób można poprawić bezpieczeństwo klastra Kubernetesowego za pomocą Open Policy Agent. Jak wszyscy doskonale wiemy, jednym z najważniejszych aspektów systemów IT od zawsze jest bezpieczeństwo informacji. Rosnąca popularność Kubernetesa nic w tej kwestii nie zmieniła. Wbudowany system kontroli dostępu RBAC pozwala na prostą konfigurację, polegającą na włączaniu/wyłączaniu dostępu do konkretnych zasobów, co zwykle nie wystarcza przy współdzielonych systemach produkcyjnych. Dlatego Adam przedstawi nam rozwiązanie tego problemu, którym jest dodatkowy silnik reguł – OPA.

Po każdej prelekcji będziecie mieli również okazję, aby wziąć udział w Q&A i zadać kilka pytań naszym prelegentom. Pamiętajcie – kto pyta, nie błądzi 🙂

Przy okazji przypominamy, że wciąż mamy wolne miejsca na najbliższe szkolenia. Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami to koniecznie zajrzyjcie na stronę sysopspolska.pl/szkolenia.

Zapisy i szczegóły wydarzenia: http://bit.ly/SODOonline34