Aktualności

31.03.2021

#32 SO/DO MeetUp Online: Jenkins na sterydach oraz CI/CD

Od ponad roku spotykamy się z Wami na MeetUpach Online i cieszymy się, że wciąż chcecie spędzać z nami czwartkowe popołudnia. Dlatego koniecznie zapiszcie sobie w kalendarzu datę 22 kwietnia, ponieważ właśnie wtedy widzimy się z Wami na kolejnym SO/DO MeetUpie! Startujemy – jak zawsze – o godz. 17:00.

Livestream z wydarzenia możecie obejrzeć na stronie meetup.sysopspolska.pl, a także na naszym fanpage’u na Facebooku oraz na kanale YouTube. Ważne – nie zapomnijcie o subskrybowaniu naszego kanału, aby nie przegapić kolejnych wydarzeń!

Pierwszym prelegentem na #32 SO/DO MeetUpie jest Frederic Gibelin, który w języku angielskim opowie nam o Jenkinsie na sterydach 🙂 Jenkins jest najpopularniejszym narzędziem CI/CD do automatyzacji procesu dostarczania oprogramowania. Początkowo został on stworzony do pracy w jednym środowisku, jednak wraz z upływem czasu często stał się wykorzystywany do coraz bardziej skomplikowanych projektów, z wykorzystaniem różnych technologii i aplikacji, i przede wszystkim – w dużej skali. Jak się zapewne domyślacie – w wielu sytuacjach spowodowało to wzrost liczby instancji Jenkinsa lub stworzenie jednego, ale niewydajnego i niestabilnego serwera Jenkins (tzw. „Jenkinstein”). Firma CloudBees, główny kontrybutor otwartej wersji Jenkinsa, stworzyła więc wersję enterprise CloudBees CI, która pomaga wycisnąć z Jenkinsa znacznie więcej w zakresie niezawodności, bezpieczeństwa, stabilności wydajności oraz zarządzania pipeline’ami CI/CD. Podczas tej prezentacji dowiecie się, jak zarządzać Jenkinsem na dużą skalę.

Następnym punktem w agendzie jest kilkuminutowy występ w ramach cyklu “Open Mike”. Kto wystąpi i z jakim tematem? Lubimy niespodzianki, więc tego dowiecie się już w trakcie eventu – zapraszamy 🙂

Nasz kolejny prelegent, Michał Giergielewicz, pokaże nam, jak wygląda wdrażanie CI/CD w złożonym środowisku. CI/CD nie jest narzędziem, które dałoby się tak po prostu “wdrożyć”. CI/CD to proces, który często wymaga przekształcenia organizacji, aby mogła się do niego dopasować. Michał zaprezentuje nam właśnie przykład takiej transformacji oraz przedstawi kilka przykładów z obszaru budowania i testowania aplikacji, które stanowiły dla jego zespołu największe wyzwanie.

Jeśli będziecie mieć pytania do naszych prelegentów to oczywiście zachęcamy do zadawania ich w trakcie sesji Q&A.

Zapisy i szczegóły wydarzenia: http://bit.ly/SODOONLINE32