Aktualności

27.09.2021

#42 SO/DO MeetUp Online, czyli AWS Serverless i Infrastructure as a Code

Jesteście głodni informacji o ciekawych rozwiązaniach? Znajdziecie je już 21 października na SysOps/DevOps Polska MeetUpie Online #42. Widzimy się o 17.00 🙂

Livestream z wydarzenia – jak zawsze – będzie dostępny na  meetup.sysopspolska.pl, na naszym fanpage na Facebooku oraz na kanale na YouTube

Na początku Oleg Chekan z Symphony Solutions przestawi case study budowy w pełni bezserwerowego rozwiązania dla startupu z branży medycznej. Tu uwaga – Oleg będzie mówił po angielsku, ale warto posłuchać, bo opowie jak w zaledwie dwa tygodnie wprowadzić na rynek wieloplatformową aplikację internetową, przy jednoczesnym spełnieniu wymogów bezpieczeństwa oraz compliance. Podzieli się wyzwaniami, którym musiał sprostać zespół i wnioskami wyciągniętymi  podczas integracji z różnymi usługami webowymi AWS, których to rozwiązanie wymagało. Podczas prelekcji będzie można posłuchać o takich rozwiązaniach, jak: strona statyczna/blog; REST/WebSocket/GraphQL API; strumienie danych i Message Bus, integracja email i SMS; uwierzytelnianie federacyjne z Cognito; analityka i raportowanie; logowanie i monitoring; bezpieczeństwo aplikacji.    

Nie mniej interesujące będzie pięciominutowe wystąpienie w ramach “OPEN MIKE”. Temat i mówca to jak zwykle niespodzianka, ale uwierzcie nam – warto zostać przed komputerem. 

Drugą prelekcję zaprezentują Marcin Grandicki i Daniel Kostro. Podzielą się swoimi doświadczeniami zebranymi w procesie budowania procesu IaC dla Public Cloud w PKO Banku Polskim i zdradzą, jak powinien wyglądać proces, od czego zacząć i jakie narzędzia wybrać. Infrastructure as a Code to gorący i intrygujący temat, więc na pewno nie będziecie się nudzić. 

Pamiętajcie, że po każdym wystąpieniu zaplanowana jest sesja Q&A – notujcie pytania, a nasi prelegenci z radością na nie odpowiedzą. 

A jeśli chcielibyście znaleźć się po naszej stronie ekranu, to serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich propozycji wystąpień na maila [email protected].

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/OnlineSODO42