fbpx

Aktualności

08.11.2019

Andrzejkowy SO/DO MeetUp w Krakowie

27 listopada spotykamy się w Krakowie na SysOps/DevOps MeetUpie. Co prawda nie będzie lania wosku, ale zapewniamy świetne prezentacje!

Kto z Was używa nadal Hadoopa? Pewnie niewiele osób odpowie na to pytanie twierdząco… A czy zastanawialiście się, dlaczego Hadoop traci na popularności i przez wielu nazywany jest już „martwym”? Pierwszy prelegent – Albert Lewandowski – jest zdania, że weszliśmy w fazę dojrzałego Big Data. Ponadto, coraz rozsądniej korzystamy z chmury publicznej. Warto jednak wiedzieć, jak zastąpić rozwiązania znane dotąd z Hadoopa. Odpowiedź znajdziecie w trakcie tej prezentacji.

Po przerwie Marcin Szydłowski opowie o bezpieczeństwie w pipeline’ach CI/CD. W dzisiejszych czasach prawie wszystkie firmy wolą automatyzować procesy zamiast wprowadzać zmiany ręcznie. Powstaje jednak problem, jak zadbać o security w tak szybkim tempie zmian? W trakcie prezentacji poznacie typowe wyzwania bezpieczeństwa w modelu DevOps. Dzięki tej prelekcji będziecie wiedzieć, jak eliminować problemy związane z security już na wczesnym etapie tworzenia kodu!

Nie zabraknie też czasu na pizzę i networking, więc rezerwujcie czas i zapiszcie się na wydarzenie. KRAKÓW #11

Do zobaczenia!