Aktualności

05.11.2021

Bezpieczeństwo kontenerów i Hashicorp Vault na SO/DO MeetUpie

Czy wiecie, że do końca roku zostały już tylko trzy SysOps/DevOps Polska MeetUpy Online? Tym bardziej zapraszamy Was na najbliższe wydarzenie, które odbędzie się 18 listopada o godz. 17:00. Czekać na Was będą dwie prezentacje i wystąpienie w ramach cyklu Open Mike!

Jako pierwszy wystąpi Artur Poczekalewicz, który przedstawi Wam aspekty związane z bezpieczeństwem kontenerów w środowiskach Kubernetes. Poruszy on zarówno temat bezpieczeństwa obrazów, kwestii sieciowych, jak i dbania o bezpieczeństwo już działających aplikacji w klastrach. Nie zabraknie także live-demo, podczas którego zobaczycie przykładowy atak na aplikację kontenerową i dowiecie się, w jaki sposób zapobiegać tego typu incydentom.

W przerwie odbędzie się Open Mike! Kto przed Wami wystąpi? Odpowiedź na to pytanie poznacie dołączając do nas 18 listopada. A jeśli chcielibyście spróbować swoich sił na SO/DO MeetUpie, to zgłoszenie możecie wysłać na [email protected]a.pl.

Nasz kolejny prelegent – Tomasz Durda – przygotował dla Was prezentację “Building a secure infrastructure with the Hashicorp Vault”. W trakcie swojego wystąpienia opowie m.in. czym jest Vault, pokaże podstawową konfigurację oraz secure deployment, a także przedstawi Wam integrację z Ansiblem i Terraformem. Nie zabraknie również tematu certyfikatów SSH i konfiguracji HA.

Na livestream z wydarzenia zapraszamy na stronę meetup.sysopspolska.pl, na nasz fanpage na Facebooku oraz na kanał na YouTube. Tam też w trakcie wydarzenia będziecie mogli zadawać prelegentom pytania w ramach sesji Q&A po każdym wystąpieniu.

Wszystkim głodnym wiedzy przypominamy również, że to ostatni moment, aby wykorzystać tegoroczne budżety szkoleniowe. Tym samym zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów DevOps dostępną w zakładce “szkolenia”. Wciąż są dostępne wolne miejsca!

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/OnlineSODO44