Aktualności

08.03.2022

Chcesz pomóc Ukrainie? Szukamy front- i backendowców do pracy przy projekcie!

EDIT 11.03.2022

Dziękujemy Wam za tak liczne zgłoszenia! Jesteście niesamowici! Obecnie skompletowaliśmy już zespół i zamykamy nabór. Będziemy Was informować o postępie prac 🙂

Wojna na Ukrainie spowodowała napływ uchodźców do Polski. Instytucje rządowe, pozarządowe i zwykli obywatele rzucili się do pomocy – oferują m.in. noclegi, transport i pomoc materialną. Różnego rodzaju akcje oddolne nie są centralnie koordynowane. Brakuje systemu informatycznego, który pozwoli na dodawanie w bezpieczny sposób ogłoszeń przez osoby oferujące pomoc i kontaktowanie się z nimi przez osoby uciekające z Ukrainy.

Jak możesz pomóc?

Jeśli jesteś frontendowcem znającym Angulara i/lub backendowcem ze znajomością Javy, a dodatkowo masz trochę wolnego czasu i chcesz pomóc – napisz do nas na [email protected]. Aktualnie szukamy wolontariuszy do pracy przy projekcie połączonym z serwisem pomagamukrainie.gov.pl.

Założenia projektu

COI (Centralny Ośrodek Informatyki) wraz z zespołami ze strony publicznej budują serwis ogłoszeniowy, który będzie mapował konkretne osoby potrzebujące pomocy z konkretnymi osobami oferującymi pomoc. Serwis będzie dostępny pod adresem pomagamukrainie.gov.pl/ogloszenia i zostanie zlinkowany z portalem pomagamukrainie.gov.pl. Tym, co ma odróżniać serwis od innych serwisów tego typu (bo podobne inicjatywy są powszechne), są dwie rzeczy:

1) działanie pod egidą gov.pl (wiarygodność),

2) uwierzytelnienie dla obywateli polskich przez login.gov.pl (bezpieczeństwo).

Strona publiczna działa probono.

Obecnie trwają pracę nad zakończeniem MVP 1 i wypuszczenie pierwszej wersji serwisu.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: bit.ly/pomoc_UA

Podmioty biorące udział w projekcie:

Centralny Ośrodek Informatyki

Fundacja SysOps/DevOps Polska

Snowflake Poland

WebScouts