fbpx

Aktualności

03.04.2020

Cotygodniowe czwartki z SO/DO MeetUpami!

Nie dajemy się epidemii i kontynuujemy MeetUpy w sieci. Czas więc ogłosić kolejny!

Nie zwalniamy tempa! W okresie walki z koronawirusem chcemy jeszcze prężniej działać i oto nadchodzi już #5 MeetUp Online. Tak jak wcześniejsze nasze spotkania w sieci, tak i ten odbędzie się w czwartek – 23 kwietnia o 15:00.

Rozpoczynamy prelekcją o monitorowaniu kontenerów z punktu widzenia bezpiecznika. Dla kogo ten temat nie jest obcy, ten poszerzy swoją wiedzę, a inni będą mieli okazję poznać coś zupełnie nowego. Mateusz Nalewajski odpowie, w jaki sposób monitorować zdarzenia systemu operacyjnego oraz ruch sieciowy z kontenerów i orkiestratora. Warto tutaj wspomnieć, że w czasie prelekcji wykorzysta narzędzia takie jak zeek, falco i auditd.

Adam Łoszyn zaczynał jako developer Javy, a następnie przewinął się przez Pythona, by przejść na “ciemną stronę mocy” i stać się konsultantem DevOps. Na #5 MeetUpie Online opowie o najszybciej rozwijającej się usłudze chmurowej – Microsoft Azure. Przy wykorzystaniu Ansible’a przedstawi proces provisionowania infrastruktury, jak i deployowania prostej aplikacji na AKS czy VMkach. Jeśli jesteście ciekawi, z jakimi ograniczeniami i problemami musiał się zmierzyć, koniecznie zapiszcie sobie nasz MeetUp w kalendarzu i ustawcie powiadomienie na YouTubie.

Przez cały czas będziecie mogli zadawać pytania i dzielić się spostrzeżeniami na czacie. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli znów zjeść z Wami pizzę, napić się czegoś dobrego i porozmawiać o tym, co usłyszeliście, a na razie cieszymy się, że nawet w takiej formie możemy się z Wami “spotkać”. Dyskusję przenosimy na grupy facebookowe!

Łapcie agendę i się zapisujcie!

MeetUp Online #5