Aktualności

23.01.2024

Długo wyczekiwane spotkanie w Katowicach!

Po dwóch miesiącach przerwy, z nową energią spotkamy się na kolejnym SysOps/DevOps Katowice MeetUpie. 28 lutego ponownie widzimy się w siedzibie Forte Digital przy ulicy Dworcowej 10. Wśród tematów pojawią się technologie Testkube oraz Terraform.

Spotkanie rozpocznie się wykładem na temat testów, których różnorodny zestaw automatycznych sprawdzianów pozwala efektywnie wykrywać potencjalne problemy oraz zweryfikować poprawność kluczowych funkcji. Jednak infrastruktura umożliwiająca wykonanie testów często stanowi wyzwanie i wymaga czasochłonnego i skomplikowanego procesu tworzenia od podstaw. W takich przypadkach z pomocą przychodzi Testkube – narzędzie open-source, które upraszcza orkiestrację testów przy użyciu Kubernetesa. W trakcie prezentacji Tomasz Konieczny pokaże, jak skonfigurować Testkube, uruchomić różne testy (np. Cypress, Postman, K6) i zbudować kompletny pipeline po stronie klastra. Opowie również o testowaniu narzędzia do testowania. Czy możecie uwierzyć, że do testowania Testkube jest używany przede wszystkim właśnie Testkube?

Podczas drugiej prelekcji dowiemy się wszystkiego o Terraformie, który jest obecnie popularną technologią Infrastructure as Code wykorzystywaną do szeroko rozumianej automatyzacji. Cieszy się dużą popularnością w obszarze cloud engineering, jednak nadal stanowi wysoki próg wejścia szczególnie dla osób, które nie mają na co dzień do czynienia z infrastrukturą. Podczas wystąpienia Maciej Gołaszewski zaprezentuje problemy, które można skutecznie rozwiązać przy użyciu Terraforma oraz omówi sam proces funkcjonowania tego narzędzia. Skupi się na języku konfiguracyjnym HCL, przedstawiając go i porównując z językiem programowania, takim jak Python. Dzięki zdobytym informacjom będziecie w stanie tworzyć własny deklaratywny kod w Terraformie do automatyzacji infrastruktury.

To nie wszystko! Po każdej prelekcji macie możliwość zadawania pytań, a później czeka na Was networking przy ciepłej pizzy! Startujemy już od godziny 18:00. Do zobaczenia!

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/SODOKat13

Pobierz raport