Aktualności

29.01.2021

Dwie prelekcje i dwóch ekspertów, czyli SO/DO MeetUp Online #28 w pigułce

Nie może Was zabraknąć na naszym kolejnym SysOps/DevOps Polska MeetUpie Online, który odbędzie się 18 lutego o godz. 17:00! 

Tym razem mamy dla Was dwie ciekawe prelekcje o dość zróżnicowanej tematyce, więc każdy z Was na pewno znajdzie coś dla siebie. Pamiętajcie, że livestream z wydarzenia możecie obejrzeć na stronie meetup.sysopspolska.pl, a także na naszym kanale YouTube oraz fanpage’u na Facebooku.

Jako pierwszy wystąpi Paweł Piwosz, który swoją prelekcją “Terraform a security – jak zadbać o to, by infrastruktura była bezpieczna” postara się odpowiedzieć na pytanie: jak bezpieczny jest nasz kod? Przedstawi nam również wybrane narzędzia do kontroli Terraforma oraz przedstawi ich plusy i minusy. Następnie na przykładzie jednego z nich pokaże, jak zaimplementować skany bezpieczeństwa IaC w CI/CD.

Podczas drugiej prelekcji Jakub Grześka opowie o tym, jak wraz z zespołem zaprojektowali oraz zaimplementowali centralny system logowania i monitoringu dla firmy Adidas. Utrzymanie platformy współdzielonej przez niezależne zespoły nie jest łatwe, dlatego Jakub podzieli się wnioskami, jak to zrobić prawidłowo. Zwróci również uwagę na wydajność systemu i reagowanie na zwiększający się ruch oraz globalny zasięg platformy i różnice między AWS Global a AWS China.

Brzmi ciekawie, prawda? Jeśli będziecie mieć pytania do naszych prelegentów to oczywiście będziecie mogli je zadawać w trakcie sesji Q&A.

Zapisy i szczegóły wydarzenia: http://bit.ly/SODOONLINE28