Eventy

01.06
2023

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #14

DevOne HUB, al. Grunwaldzka 411 (Alchemia Platinum Tower)

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czternasty MeetUp w Gdańsku!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

gdańsk
 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Poczta w dzisiejszych czasach i podejście w stylu „devops”” - Natan Maciej Milaszewski

  Podczas swojego wystąpienia Natan poruszy tematy związane z klastrami pocztowymi. Opowie ``o projekcie``, który jest związany z pocztą i przyczynił się do ``obniżenia CO2``. Na koniec porozmawiamy o projektach i podejściu QFD. A podczas całej prezentacji role się odwrócą i to prelegent będzie zadawał pytania uczestnikom 😉

  Natan Maciej Milaszewski - Administrator Linux/Unix like od 96 roku. Przeszedł prawie każdą drogę związaną z administracją systemami. Jest architektem i specjalistą od rozwiązań pocztowych. Ostatnio przeprosił się z dockerem i kubernetesem, a obok wiedzy technicznej uważa, że podstawą są miękkie skille.

 • 19:20 Lightning Talk - Michał Bojko
 • 19:40 Prelekcja #2: „ECS czy EKS: Która platforma do zarządzania kontenerami będzie idealnym ``matchem`` dla Twojego projektu w 2023 roku?” - Mateusz Żarkowski

  Z wyborem technologii dla projektu jest trochę tak, jak z wyborem partnera na platformie randkowej. Na pierwszy rzut oka wszystkie profile prezentują się najlepiej, ale w rzeczywistości sprawy mogą być nieco bardziej skomplikowane... Podczas tej prezentacji Mateusz postara się odpowiedzieć na pytanie, czym kierować się wybierając między EKSem lub ECSem w zależności od oczekiwań, wymagań, kosztów, perspektyw oraz kompatybilności z projektem w 2023 roku. Mateusz omówi również trendy w dziedzinie zarządzania kontenerami, aby pomóc Ci zrozumieć, jak będzie wyglądał ten związek, a to wszystko bez poświęcania wielu miesięcy na ``randki`` z każdą z nich.

  Mateusz Żarkowski - Platform Solution Architect specjalizujący się w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań chmurowych opartych na AWS i Azure. W firmie Kainos czuwa nad rozwojem i utrzymaniem wysokoskalowanej i wielochmurowej platformy typu SaaS, wykorzystującej Kubernetes.

 • 20:30 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #14
Location
DevOne HUB, (Alchemia Platinum Tower) , al. Grunwaldzka 411 ,Gdańsk,
Starting on
1 czerwiec 2023
Ending on
1 czerwiec 2023
Offer Price
Pobierz raport